Česká ambasáda v Londýně se proměnila v galerii světla

Light Gallery, tak se jmenoval projekt, který vytvořilo studio Hyperbinary spolu se SIGNAL Productions ke slavnostnímu znovuotevření budovy Velvyslanectví České republiky v Londýně.

Instalace Rezonátor Jana Hladila, Monolith od Hyperbinary a sto světel na rozzáření budovy ambasády v ulici Kensington Palace Gardens, to byl obsah nákladu, který cestoval předminulou neděli z Prahy do Londýna. Světelné umění totiž ozdobilo oslavu dokončení rekonstrukce budovy Velvyslanectví České republiky, která se konala v pátek 24. listopadu.

Na 300 hostů slavnostního večera, zaměstnanci ambasády i kolemjdoucí mohli kromě dvou instalací známých divákům SIGNAL festivalu 2016 obdivovat i hru světel s motivy trikolory na fasádu budovy. Během večera se kromě Hyperbinary představili i další čeští umělci, Petr Nikl a František Skála předvedli své umělecké performance, zazpívala zpěvačka Lenny.

Ohlasy na světelné instalace i show byly velmi pozitivní a my jsme byli velmi rádi součástí události, která zviditelnila českou kulturu v Londýně. Za pozvání ještě jednou děkujeme ambasadorovi České republiky panu Liborovi Sečkovi.