Dnes slavíme Mezinárodní den světla. Zapojte se do něho s námi a vyhrajte v soutěži!

Dnes slavíme poprvé v historii Mezinárodní den světla. Ten byl pro 16. května vyhlášen organizací UNESCO s cílem zvýšit globální povědomí o významu světla a technologií, které s ním pracují, pro vědu, potažmo pro celé lidstvo a planetu za cestou k jejímu udržitelnému rozvoji. Vždyť právě světlo může změnit mnohé.

Datum 16. května nebylo vybráno náhodně, právě v tento den v roce 1960 totiž americký fyzik a inženýr Theodore Maiman provedl první úspěšnou operaci laserem, technologií, jejíž nedílnou součástí a hlavním principem je světlo.

V rámci dnešního dne se po celém světě koná řada událostí, festivalů nebo konferencí, kde hrají světlo, technologie a věda hlavní roli. My si pro vás připravili soutěž. Světlo dokáže měnit leccos, mění i pohled na naše okolí, ale i nás samotné. Jak vypadáme pod různými úhly světla? Zaznamenejte sami sebe na videu nebo na fotografii a nasdílejte na svůj instagramový profil spolu s hashtagy #tvaresvetla #signalfestival #idl2018. 23. 5. soutěž ukončíme a potom vybereme jednoho výherce, který vyhraje 2 VIP balíčky na SIGNAL festival 2018. Více informací najdete na našem instagramovém účtu.