Za pár hodin začíná SIGNAL festival 2017

Festival odstartuje slavnostním zahájením na náměstí Míru dnes v 19:00. Stejně jako v minulých letech bude trvat 4 večery, až do neděle 15. 10. vždy od 19:00 do půlnoci budete moci zažít pražské ulice oživlé světlem a uměním. Na dvou trasách vás čeká 20 instalací od umělců z celého světa.

Kam vyrazit?

Po zahájení na náměstí Míru vyrazte do ulic. Vyberte si trasu – Centrum nebo Vinohrady a užijte si umění umělců z celého světa. Pokud chcete stihnout celou trasu Centrum, potřebujete na ni cca 3,5 hodiny, trasu Vinohrady zvládnete za 1,5 hodiny. Podrobný program najdete na webu v sekci Program. Kromě něj na vás čeká ještě i bohatý doprovodný program, o něm se dočtete vše v sekci Doprovodný program.

A jedna perlička na závěr. Nenechte si ujít naše narozeninové překvapení. Každý večer od 23:00 vám pustíme všech 5 videomappingů, které jste mohli za uplynulé ročníky vidět na kostele sv. Ludmily. 

Co potřebujete?

Festival je z většiny zdarma, s sebou tedy potřebujete hlavně dobrou náladu a chuť chodit. Trasy SIGNALu mají celkem 8 kilometrů. Na festivalových infopointech na náměstí Republiky, na Jungmannově náměstí, náměstí Míru i v sadech Svatopluka Čecha si můžete koupit festivalovou mapu za 30 Kč, případně je vám k dispozici i v naší aplikaci za 29 Kč (ve verzích pro Android a iOS). Mapa vás provede po festivalu, a ještě v ní najdete spoustu užitečných informací. Na infopointech pro vás máme i suvenýry nebo vstupenky do Galerijní zóny SIGNAL festivalu. Do té patří 4 instalace – v Colloredo-Mansfeld, v paláci U Stýblů, v Zrcadlové kapli Klementina a DUP39. Vstupenka v podobě pásku stojí 100 Kč a můžete s ní do všech čtyř lokalit. Pokud se nestihnete stavit u infopointu, vstupenky zakoupíte i přímo u čtyř galerijních instalací. Mapy vám zase po celé čtyři večery rádi prodají naši dobrovolníci u každé instalace.

Pokud se budete chtít podívat na 3D videomapping na Tyršově domě, před vstupem je třeba si zakoupit 3D brýle, které stojí 50 Kč.

Děti do šesti let mají vstupné zdarma.

Kde si dát něco k jídlu nebo pití?

Na trase festivalu na vás čekají nové občerstvovací zóny. Konkrétně v Hybernské 4, na náměstí́ Míru, Riegrových sadech, u TJ Sokol Vinohrady, v sadech Svatopluka Čecha, u Tyršova domu a na náměstí́ Jiřího z Poděbrad. Stánky a foodtrucky nabídnou široký výběr kvalitního jídla, v barech bude výběr z nealka i alka včetně piva od pivovaru Staropramen. V sadech Svatopluka Čecha si budete moci odpočinou i v odpočinkové zóně s jídlem, pitím a suvenýry. Všechny zóny jsou otevřené od 18:00.