×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Autorské čtení na Mariánském náměstí

15. 10. 2022 → Signal 2022

ÚTĚK ZE ZEMĚ – ÚTĚK Z DOMOVA

Instalace Fyzická možnost smrti v mysli někoho žijícího je složena z vyhořelých aut zasažených válkou na Ukrajině. Civilní automobily jsou krutým svědectvím o děsivé tragédii a přímým důkazem válečného konfliktu 21. století. Ohořelé vraky nabízí vhled do děsivého prostředí ukrajinských měst. Auta vystavená na Mariánském náměstí jsou dovezená přímo z oblastí zasažených válkou a jsou doplněna příběhy ukrajinských občanů, kteří přišli nejen o svá auta, ale často také o veškerý majetek a své blízké. Projekt vzniká mimo jiné ve spolupráci s ukrajinským velvyslanectvím v Praze.

Dorazte v neděli 16.10. od 18:00 na autorské čtení ukrajinských autorů, které doplní instalaci Maxima Velčovského na Mariánském náměstí → Fyzická možnost smrti v mysli někoho žijícího.

Alexej SevrukIryna Zahladko v poetickém dialogu o zemi, která přestala být domovem, o lidech,
kteří přestali být doma. Literární večer věnovaný Ukrajině umocní vystoupení Zity Honzlové,
interpretka židovských a jidiš písní z východní Evropy.