← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Co musíte vědět, než vyrazíte

11. 10. 2022 → Signal 2022

Desátý Signal Festival už nedočkavě klepe na dveře. Za 10 let jeho fungování jsme zjistili, že ne vždy se všechno podaří tak, jak má. Protože je pro nás hladký průběhvaše bezpečí prioritou, vytvořili jsme seznam nejčastějších dotazů a situací, které by mohly na vaší cestě za instalacemi nastat. Ty nejdůležitější jsme pro vás vybrali níže. Než vyrazíte na festival, pečlivě si je přečtěte, ať vás nic nepřekvapí!

KDY VYRAZIT NA FESTIVAL?

Festival poběží od čtvrtka 13. října do neděle 16. října 2022 každý den od 19:00 do půlnoci. Výjimku tvoří náš týdenní doprovodný programspeciální projekce na bazilice sv. Ludmily ku příležitosti českého předsednictví Radě EU, která proběhne v předvečer festivalu 12. října.

KAM SE PODÍVAT? KDE NAJDU MAPU?

Signal Festival letos uvidíte na dvou trasách – Centrum a Vinohrady/Vršovice. Abyste nebloudili, vytvořili jsme pro vás festivalovou mapu, která je přístupná pohodlně z vašeho mobilního telefonu v aplikaci Signal Festival. Tištěnou mapu najdete ve speciálním vydání Deníku N, které seženete na všech pokladnách nebo u našich dobrovolníků ve žlutých bundách. Nezapomeňte ani na bohatý doprovodný program, například audiovizuální performance VEKTROSKOP v Hvězdárně a planetáriu hl. města Prahy.

CO JE SIGNAL PLUS?

Letos slavíme 10 let. Vstupte s námi do největší galerijní zóny, jakou jsme kdy připravili. Signal Plus je vstupenka na 6 unikátních instalací, které můžete během 4 festivalových dní navštívit opakovaně. Podpořte vznik uměleckých děl a vychutnejte si Signal Festival do posledního puntíku. Se Signal Plus zažijete ta nejlepší umělecká díla letošního ročníku. Pro fajnšmekry jsme vytvořili Signal VIP, se kterým si festival užijete v intimní atmosféře a bez front.

KDE ZÍSKÁM FESTIVALOVOU PÁSKU?

Po zakoupení vstupenky online obdržíte email s podrobnými informacemi. Se vstupenkou pak stačí přijít na festivalové pokladnyv CAMPu, Kunsthalle Praha, v kostele U Salvátora, Kateřinské zahradě, Heroldových sadech nebo Kulturní vršovické křižovatce Vzlet. Tam vám ji vyměníme za festivalovou pásku, se kterou už můžete pohodlně vyrazit na všechny placené instalace. Pokladny jsou otevřeny během festivalu od 19:00 do 24:00 hodin, 13. – 16. 10. 2022.

Držitelům vstupenky Signal VIP doporučujeme pásku vyzvednout už od 18:00 hodin v Kunsthalle Praha, kde si můžete dát festivalový welcome drink!

Ještě nemáte svou vstupenku? Získejte ji do středeční půlnoci v předprodeji a nepropásněte jedinou festivalovou instalaci ani doprovodný program.

NA CO JE POTŘEBA MÍT VSTUPENKU?

Se vstupenkou získáte možnost spatřit 6 unikátních instalací, které jinak neuvidíte. Zažijte PHOTOSYSTEM II, intangible #form, Prague Dreams: Umělecké dílo zrozené z hlubin městských dat, LUNAtic, TEEPEE Flux. Vstupenka není časově omezená, můžete tak přijít klidně každý den, kdykoli od 19:00 do 24:00. Podpoříte s námi českou i zahraniční uměleckou tvorbu. Slibujeme, že to bude stát za to!

JSOU INSTALACE BEZPEČNÉ A PŘÍSTUPNÉ VŠEM?

Na bezpečnost již pátým rokem dohlížíme s pojišťovnou Kooperativa. Vytvořili jsme pro vás stránku Pro Signal, jaký je, s užitečnými radami a doporučeními, jak si Signal co nejlépe a bezpečně užít.

Chceme být přístupní všem a instalace se snažíme vybírat tak, aby byly bezbariérové. Vždy si však raději ověřte tuto informaci u konkrétní instalace na našem webu. Rychle blikající světla a efekty některých instalací mohou u citlivějších osob způsobovat fotosenzitivní epileptické záchvaty. Nejlepší bude, když svou účast zvážíte s ohledem na svůj zdravotní stav.

JSME UDRŽITELNÍ

Snažíme se chovat udržitelněekologicky. Poctivě třídíme odpad a vy můžete také. Zrušili jsme jednorázové plasty, nevyrábíme zbytečné propagační předměty z neudržitelných materiálů. Spotřeba elektrické energie během festivalu je přibližně 10 000 kWh. To se rovná týdenní spotřebě 26 rychlovarných konvic. Signal Festival je tak překvapivě energeticky nenáročný. Ani letos navíc nemáme žádné propagační předměty. Řekli jsme si, že nechceme produkovat další odpad. Budeme rádi, když na nás budete vzpomínat ve svých fotkách, zážitcích a sdílených stories na sociálních sítích. Chcete-li nás a festivalové umělce podpořit, kupte si vstupenku Signal Plus nebo Signal VIP.

KAM VYRAZIT S DĚTMI?

Pro děti doporučujeme snovou Krajinu levitace dvou mladých umělkyň Pavly Beranové a Terezy Bartůňkové v Klementinu, instalaci Nezmar od Ondřeje Drahokoupila, Vítězslava Plavce a Filipa Zemana v Bezručových sadech, která připomíná tajemný živý světélkující organismus, nebo hravou kompozici objektů, světel, projekcí, tvarů a zvuků TEEPEE od pražského kolektivu TABULA RASA ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet. Na rodinné procházce si určitě užijete i interaktivní Cloud u Vršovického zámečku.

JAK SE POHYBOVAT NA FESTIVALU?

Nejlépe si festival užijete po svých. Vyhnete se tak přetížené hromadné dopravě a starostem s parkováním. Pokud raději volíte vyšší rychlost, nasedněte na Rekolo! S kódem Signal2022 získají až do neděle noví i stávající rekolisti 2 jízdy do 30 minut zdarma.

Ať už půjdete pěšky nebo se projedete na kole, je dobré myslet především na svoji bezpečnost. Nepospíchejte, dbejte na pravidla silničního provozu a dívejte se kolem sebe – nejenže tak budete předcházet trablům, ale také si díky tomu Signal Festival o to více vychutnáte.

POMÁHEJTE POHYBEM!

Společně se Skupinou ČEZ letos přinášíme aplikaci Pomáhej pohybem. Takže, ať už běháte, jezdíte na kole, nebo chodíte od jedné instalace k druhé, svou aktivitou a energií s aplikací EPP vždy generujete body pro Pražský spolek ochránců zvířat, který Skupina ČEZ prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

BEZPEČNOST MÁ ZELENOU

Pokud i přesto na festivalové procházce Prahou narazíte na problém, stačí vyhledat jednoho z našich dobrovolníků. Poznáte je snadno. Jsou to Signalisti Koordinátoři v reflexních bundách se specifickým symbolem. Tento symbol znázorňuje světlo, laser nebo také asterisk a bude vás spolu s pojišťovnou Kooperativa provázet po celou dobu festivalu.