← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Doprovodný program startuje již v pondělí 10.10.

9. 10. 2022 → Signal 2022

Již od pondělí vás čeká nabitý doprovodný program v několika z našich partnerských lokací! Nenechte si ujít diskuse, komentovanou prohlídku ani novodobou performance. Letošní program nabízí opravdu pestrou nabídku, ze které si vybere každý.

PONDĚLÍ

V pondělí 10. 10. od 19:00 proběhne v Kunsthalle Praha diskuze na téma NFT a digitální umění. Společně odkryjeme styčné body a naopak největší rozdíly mezi NFT a a klasickou uměleckou produkcí. S moderátorem a pozvanými hosty (Michal Kučerák, Filip Hodas, Tomáš Hříbek, Jan Netušil) se zaměříme například na propojení NFT se světem kryptoměn, teoretické otázky spojené s koncepcí originality či materiality díla, ale i to, jak vlastně funguje prodej digitálních děl. Své místo si rezervujte na GoOut.

ÚTERÝ

Úterní podvečer bude patřit českým umělcům na půdě Centra architektury a městského plánování. Od 19:00 budou ti, kteří s námi v předešlých ročnících rozzářili Prahu, diskutovat v rámci panelu 10 let festivalu očima českých umělců. Jak si zvládli poradit s tvorbou instalací pro Signal Festival a jak na něj vzpomínají? A jak vnímají aktuální situaci na poli současného umění a české scény, jejíž jsou součástí? Mileny Dopitové, Krištofa Kintery, Michala Škapy a Federico Díaze se bude ptát Tereza Willoughby z České televize. Vstupné je zdarma, své místo si rezervujte na GoOut.

STŘEDA

Středu doporučujeme strávit v prostorách Galerie U Betlémské kaple na pulsující výstavě DUO NEONE 2 Michala Cimaly a Michala Škapy. Autoři na půdě galerie a v jejím přilehlém okolí již od poloviny září představují zcela nová díla a site-specific instalace. Výstava trvá pouze do konce Signal Festivalu, tak ji nepropásněte!

ČTVRTEK

Čtvrtek patří zahájení festivalu. Objevte instalace na trasách Centrum, Vinohrady a Vršovice a ve volné chvíli se od čtvrtka do neděle, vždy od 19:00 a 20:30, zastavte v pražském Planetáriu. 10 světelných let tam v koprodukci s Divadlem ArchaPrusaLab oslaví David Vrbík a kolektiv v multižánrovém audiovizuálním projektu VEKTROSKOP. Experimentální performance umělců a hudebníků propojí svět digitálních a analogových médií. Představení sleduje téma rychlosti světla a jeho trajektorie, což jsou pro lidské vnímání neuchopitelné a abstraktní veličiny. Kapacita je omezená, vstupenky rezervujte přes GoOut.

PÁTEK

V pátek v 18 hodin vás kurátorka v Kunsthalle Praha provede digitální výstavou Invisible forces. Vstupenky si nezapomeňte rezervovat na GoOut. Provede Vás fascinací přírodními procesy, jevy a strukturami Ondřeje Zunky a dalších mladých českých umělců. Ti tak poskytují své vlastní pohledy na rozmanitost života na planetě, se kterou se každodenně setkáváme, avšak v estetice a fungování, které nepodléhají zákonitostem našeho světa. Výstavu je možné vidět až do 21.11.

SOBOTA

V sobotu večer doporučujeme vyrazit na prohlídku instalací, které jste ještě nestihli objevit v předchozích dnech. Zastavit se můžete také v planetáriu na již zmíněné performance VEKTROSKOP od 19 a 20:30 nebo v Galerii U Betlémské kaple na výstavě DUO NEONE 2.

NEDĚLE

Závěrečný den festivalu otevře v 11 hodin workshop s Karimem Tarakji 3D scan:NOWKunsthalle Praha. S vývojem chytrých zařízení se vyvíjí i nástroje, kterými můžeme přispět nejen k rozvoji virtuálního světa, ale i archivaci toho hmatatelného. V rámci workshopu se seznámíme se základní problematikou a druhy vytváření digitálních objektů, vyzkoušíme si fotogrammetrii v praxi a ukážeme si možnosti jejich použití.

Od 18 hodin se na Mariánském náměstí v poetickém dialogu Útěk ze země – útěk domova přeneseme do země, která přestala být domovem a k lidem, kteří přestali být doma. Literární večer věnovaný Ukrajině umocní vystoupení Zity Honzlové, interpretky židovských a jidiš písní z východní Evropy.