← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Máme grant! Díky mezinárodní spolupráci můžeme festivalovou laťku posouvat ještě výš.

22. 7. 2022

Neustále se pro Vás snažíme Signal Festival vylepšovat a posouvat jeho úroveň vzhůru. Na některé věci ale naše síly nestačí. Nejen kulturní aktivity narážejí v postpandemické době na křehkost svých ekonomických modelů. I proto jsme se rozhodli spojit s několika dalšími evropskými organizacemi a zažádat o finanční podporu Evropskou Unii. A uspěli jsme.

O co se jedná?
Organizace zabývající se digitálním uměním a kulturou jsou klíčovým zdrojem nejen pro současnou tvorbu, ale i pro rozvoj chápání světa v digitálním věku. My se na tomto rozvoji chceme podílet. Abychom to zvládli tím nejlepším možným způsobem, spojili jsme se s několika dalšími kreativními projekty. Sdílíme společné cíle a hodnoty, a proto jsme se rozhodli spojit i naše zkušenosti, vědomosti a síly. Díky grantu jsme získali možnost učit se od sebe nejen virtuálně, ale i při vzájemných návštěvách.

S kým spolupracujeme?
Projekt sdílíme s dalšími čtyřmi evropskými podobně smýšlejícími organizacemi. Spojuje nás především nadšení pro umění, technologie a kulturní festivaly. O koho tedy jde?

Belgická organizace KIKK staví most mezi uměním, kulturou, vědou a technologiemi. Všechny čtyři pak ústí v každoročně pořádaný, na poli digitální kreativity velmi uznávaný, KIKK Festival.

V pořadí druhý neziskový projekt Kontejner s kořeny v chorvatském Záhřebu svůj fokus směřuje především na tvorbu a kurátorství alternativních uměleckých děl, organizaci kulturních festivalů a kulturní edukaci.

Zakladatel třetí spřátelené společnosti The Catalysts, AC Coppens, vidí jeho misi především v rozvoji inovace a kreativity v oblasti digitálních technologií, médií, filmu, hudby, designu a umění.

A nakonec ZINC, francouzský digitální inkubátor, stejně jako v předchozích případech, podporuje a propaguje současnou uměleckou digitální tvorbu a pomáhá divákům využívat technologie k rozvoji jejich vlastní kreativity.

Zapojeno je i 30 soukromých společností, se kterými máme díky finanční podpoře možnost ovlivnit a inspirovat dalších až 10 000 organizací v kulturním sektoru.

Co nám to přinese?

  • Navážeme spolupráci s dalšími mezinárodními kulturními institucemi
  • Získáme nové kompetence v oblasti fundraisingu v kultuře
  • Budeme schopni se vzájemně inspirovat businessovými modely festivalů našeho typu a nadále zvyšovat jejich úroveň
  • Získáme větší ekonomickou stabilitu pro náš festival i umělce, které chceme i nadále zvát do České republiky a prezentovat vám jejich tvorbu

A co to přinese vám?
Díky nově vzniklé mezinárodní spolupráci Vám budeme schopni přivážet další inspirativní umělce z celého světa, zejména v oblasti digitálních a nových médií. Získáte tak příležitost vidět díla, která vystavují světové galerie v Berlíně, New Yorku, Londýně i Lisabonu. Na některé z nich se můžete těšit již letos v říjnu!

Buďte u toho s námi! 13. – 16. 10. v ulicích Prahy. Sledujte nás na Facebooku, Instagramu, přidejte se k FB události, nebo se přihlašte k odběru našeho newsletteru, ať vám nic neunikne!