← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Máme pro vás několik tipů, co na Signal Festivalu letos neminout

22. 9. 2021 → Signal 2021

Signal Pass, aneb placená zóna jejíž součástí jsou tři místa! Nasaďte si 3D brýle a zažijte největší projekci jakou kdy Signal zprodukoval. Čeká na vás imerzivní zážitek od španělského studia Onionlab v prostorách pompézní dvorany Průmyslového paláce. Instalace, která strčí do kapsy leckterý videomapping posledních let.

O lokaci vedle navštivte jedinečnou 360° projekci v Planetáriu, která ukazuje poničenou českou krajinou v dronem natočených záběrech. Nechte se obklopit industriálním prostředím v kopulovité projekci, takový projekt na Signalu každý rok neuvidíte. Nezapomeňte si po zakoupení vstupenky zarezervovat svůj čas projekce. V Planetáriu se pak jen pohodlně usadíte v čas, který si zvolíte. Z Holešovic se poté přesunete do Karlína a v místní galerii Hauch Gallery můžete obdivovat site specific dílo od italského studia Quiet Ensemble.

Radikální kompromis - Planetarium Praha - Signal Festival 2021
Radikální kompromis – Planetarium Praha

Nebyl by to Signal, kdybychom nepřipravili videomapping na jeden z historických kostelů v Praze. Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně znáte už z posledních Signalů. Letos připraví videomapping německé studio Weltraumgrafik a my se něj těšíme už dva roky! The Wind je dílo o budoucnosti. Vítr jako symbol pro změnu a nejistotu, které se nemusíme obávat. Husí kůži máme už teď.

Weltraumgrafik - The Wind Signa Festival 2021
Weltraumgrafik – The Wind

Rozhodně nesmíte vynechat Signal AR, neboli virtuální trasu instalací ve vaší kapse a první permanentní aktivitu Signalu. O co se jedná? Ladíme poslední detaily a brzy vám celý projekt představíme, takže stay tuned! 

Je to pro vás málo? Pro ty z vás, kterým světelné instalace nestačí, i letos jsme do doprovodného programu zařadili Vektroskop v Divadle Archa – unikátní audiovizuální představení, které kombinuje vizuální prvky s tancem, divadlem. Živě hraná hudba versus piano ovládané robotickou rukou, programované mobilní objekty versus čirá fyzická improvizace, lasery versus paprsky „obyčejného“ světla, akustická versus elektronická hudba. To vše je V E K T R O S K O P. Lístky na jednotlivé večery zakoupíte zde.

I v rámci doprovodného programu pro vás máme novinku, kterou ocení všichni umělečtí nadšenci. Zveme vás na úplně první Signal Talks – sympozium, sympozium, kde budeme hledat odpovědi na tyto otázky: Jakým způsobem organizovat udržitelné (ekologičtější) výstavy a festivaly?; Jak mohou k této snaze přispět nebo jak přispívají umělci? či například Co dělat, když přijde další uzavření kulturních institucí a lockdown znemožňující prezentaci umění ve fyzickém prostoru? Vystoupí zde např. kurátor David Korecký nebo Veronika Čechová z Ceny Jindřicha Chalupeckého. V rámci Signal Talks se také můžete těšit na panelovou diskusi Signal AR, kde bude mluvit např. malířka Radka Bodzewicz, která s AR ve svém umění taktéž pracuje.