← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Objevte světlo na trase centrem Prahy

4. 10. 2022 → Signal 2022

Z MALÉ STRANY NA STARÉ MĚSTO
Podzimní počasí signalizuje jediné – desátý ročník Signal Festivalu se blíží a je tak nejvyšší čas vám představit stálici našeho programu – trasu Centrum.

Ondřej Zunka (CZ) & Zünc Studio → PHOTOSYSTEM II

Procházku rozzářeným centrem doporučujeme odstartovat v Kunsthalle Praha, kde se seznámíte s konceptem fotosyntézy jakožto inspirace pro design, architekturu a moderní technologie. To vše v podobě série interaktivních velkoformátových projekcí PHOTOSYSTEM II od Ondřeje Zunky.

Na druhém břehu Vltavy, konkrétně v kostele U Salvátora se vám představí japonský umělec Shohei Fujimoto. Prostřednictvím jeho site-specific instalace protkané laserovými paprsky se ponoříte do světa struktur, jejich křivek a fyzikálních vlastností.

Shohei Fujimoto (JAP) → intangible #form

UKRAJINSKÁ SVĚDECTVÍ V CENTRU PRAHY

Na Mariánském náměstí vám český designér Maxim Velčovský společně s Post Bellum přiblíží stále probíhající válku na Ukrajině. Jeho instalace, složená z vyhořelých aut dovezených přímo z oblastí zasažených válkou, bude doplněna o příběhy ukrajinských občanů, kteří přišli nejen o svá auta, ale často také o veškerý majetek a své blízké.

ČESKÉ ŽENY V KLEMENTINU

V prostorách Klementina se seznámíte s díly hned tří českých umělkyň. Jeho hlavní nádvoří se promění v podání českého dua Pavla BeranováTereza BartůňkováKrajinu levitace – svět na pomezí snu a skutečnosti.

Julie Dítětová → Programming Patterns (Cena NEON)

Výherkyně letošní Ceny Neon Julie Dítětová vám ve studentském nádvoří představí instalaci Programming Patterns inspirovanou motivy církevních tkanin. Cenu Neon věnovanou studentům a studentkám vysokých uměleckých škol již po druhé pořádáme společně s Pražskou plynárenskou.

Z DIVADLA PŘES ROBOTY DO CAMPU

Na další zastávce – Piazzetta Národního divadla – proniknete společně s Janem Hladilem do tajů symboliky čísla 4. Jeho instalace QUADD je spojením laserového systému a polopropustných zrcadel, které ji proměňuje v nadpozemský zážitek.

Věděli jste, že roboty umí poznat vaší náladu a zrcadlit vaše emoce? Přijďte se přesvědčit do areálu ČVUT FEL na Karlově náměstí. Instalace Forum Robotum přibližuje hravým způsobem nejnovější poznatky na poli technologie autonomních robotů.

Refik Anadol (TR) → Umělecké dílo zrozené z hlubin městských dat

V CAMPu se vám v rámci Signal Plus a Signal VIP představí hvězda letošního ročníku Refik Anadol s instalací vytvořenou z městských dat od Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Díky jeho velkoformátové projekci objevíte naší metropoli ze zcela nové perspektivy.

UMĚLCOVO NITRO V PODÁNÍ NÁRODNÍHO DIVADLA

Na poslední lokaci trasy Centrum – v Kateřinské zahradě – vás čeká velká premiéra. Poprvé jsme spojili síly se souborem Národního divadla Laterna magika a společně pronikneme do nitra umělcovy duše prostřednictvím divadelně-taneční inscenace LUNAtic.

POMÁHEJTE NA SIGNAL FESTIVALU POHYBEM S NADACÍ ČEZ

Víte, že i procházkou po festivalových trasách můžete udělat dobrý skutek? Je to jednoduché, stačí si zdarma stáhnout aplikaci EPP Pomáhejte pohybem pro iOS nebo Android, aktivovat snímání pohybu a je to! Díky vámi nasbíraným bodům následně Nadace ČEZ finančně podpoří projekt Pomoc kočičím sirotkům Pražského spolku ochránců zvířat.

Body můžete sbírat se startem festivalu, tedy od čtvrtka 13. října, dokud nebude dosažena cílová částka. Projekt lze podpořit i mimo festival – ať už běháte, jezdíte na kole, nebo chodíte na procházky. Více informací najdete zde.