← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Prodlužujeme uzávěrku přihlášek do opencallu a mnohem více aneb co děláme v době koronavirové?

27. 3. 2020 → Open Call

V těchto nelehkých časech je potřeba, abychom byli ohleduplní a pomáhali si, což platí i pro náš festival. Co pro to děláme? Jaká rozhodnutí jsme učinili? A co jsme stihli ještě v únoru vytvořit?

Jsme doma a šijeme roušky

Šije celá země a ani my nejsme výjimka. Roušky, k jejichž výrobě posloužila zbylá trička našeho festivalového merche z posledních ročníků, byly distribuovány všem potřebným. Kromě toho zůstáváme co nejvíce doma a prosíme o to samé i vás s přihlédnutím na vaše možnosti.

Prodloužili jsme otevřenou výzvu

Je to tak, rozhodli jsme se prodloužit otevřenou výzvu k vytvoření umělecké instalace, která se stane součástí hlavního programu 8. ročníku festivalu. Chcete mít vlastní instalaci na festivalu? Neváhejte. Uzávěrku přihlášek posouváme na 3. dubna 2020. Chceme tak dát příležitost hlavně studentům architektury a uměleckých škol, kteří v současné době nemají možnost navštěvovat pravidelnou výuku. Pokud jste jedním z nich, pojďte do toho. Detaily výzvy zjistíte zde.

Spustili jsme odpočet na Pražské tržnici

Ještě koncem února jsme spustili světelný odpočet na Pražské tržnici, která původně sloužila jako Ústřední městská jatka, a v červenci tomu bude 125 let, kdy poprvé otevřela své brány. Základním principem této instalace v oknech vodárenské věže je binární vyjádření času. Co se vlastně odpočítává? Brzy se dozvíte více!

Přesouváme Transmit Talks online

Vzhledem k aktuálnímu stavu jsme byli nuceni přesunout jednodenní konferenci Transmit Talks: Narativy Antropocénu, která měla proběhnout 18. března na půdě Fakulty umění a designu UJEP. Tuto sérii debat, věnující se umění a designu v souvislosti s environmentálními tématy, budeme brzy vysílat přes streamovací projekt Virtual Healing zde. Pro informace ohledně konkrétního termínu streamu konference sledujte náš Facebook.

Nevěšte hlavu, buďte zodpovědní, společně to zvládneme. Uvidíme se opět od 15. do 18. října v pražských ulicích.

Martin Creed, Work №1086 EVERYTHING IS GOING TO BE ALRIGHT (2011) [Courtesy the artist and Hauser & Wirth]