← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Program šestého ročníku SIGNAL festivalu je venku!

4. 9. 2018 → Signal 2018

24 uměleckých instalací v 8 městských částech na 3 hlavních festivalových trasách — v centru, na Vinohradech a nově i v Karlíně, tak ve zkratce bude vypadat letošní ročník SIGNAL festivalu, který proběhne 11. — 14. října 2018 v Praze.

K letošnímu ročníku se pojí jak společné téma budoucích sta let republiky, tak zaměření se na české umělce. Můžete se tak těšit na tvorbu předních jmen české umělecké scény, jako jsou Ivan Kafka, Lukáš Rittstein, Epos 257, Michal Škapa, Pavel Karous či 3dsense, ale taktéž na díla mladých talentovaných umělců vybraných z grantové výzvy SIGNAL CALLING. 8 světelných děl bude pocházet z ateliérů zahraničních umělců, jako jsou Romain Tardy či Chevalvert , s jejichž tvorbou jste se mohli setkat v rámci minulých ročníků SIGNAL festivalu.

Většina děl bude umístěna ve veřejném prostoru, přičemž některá budou k vidění ve zpoplatněné Galerijní zóně. Do programu letošního ročníku budou zahrnuty i tzv. Satelity ve 4 pražských čtvrtích — Dejvice, Anděl, Letná, Pankrác, které představují instalace mimo hlavní trasy festivalu. Slavnostní zahájení se uskuteční 11. října v 19 hodin na Karlínském náměstí.