← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Program Signal Festivalu 2020 je venku!

2. 9. 2020

Pokud to ještě nevíte, máme pro všechny fanoušky našeho festivalu dobrou zprávu. Osmý ročník Signal Festivalu letos proběhne! Představíme vám 3 trasy, 15 instalací, bohatý doprovodný program a řadu novinek.

Festivalové téma

Řada z vás se nás ptá, co je to vlastně ten Plan B? Původně jsme měli na mysli environmentální otázky, problémy odlesňování krajiny, hromadění odpadu, uhlíkovou stopu. S příchodem koronavirové krize však toto téma nabylo nového významu, čehož si můžete všimnout i v tematickém zaměření některých letošních instalací. Na nově vzniklou situaci však nenahlížíme pesimisticky, bereme jí jako výzvu a šanci pro restart, což se odráží i v našem letošním vizuálu.

Festivalové trasy, instalace a doprovodný program

Největší novinkou letošního ročníku je nová festivalová trasa Holešovice. Můžete se zde těšit na velkolepou 3D projekci od španělského studia Onionlab v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha. Jedinečným zážitkem bude zajisté návštěva dómové projekce v Planetáriu. Trasa po Starém Městě bude protkaná velkými jmény české umělecké scény, jako jsou například Milena Dopitová, která se svou kinetickou instalací poukáže na dopady moderní společnosti na přírodu, či Jiří Černický, jenž vás se svou projekcí v Anežském klášteře vtáhne do hlubin oceánu. Na trase Karlín ani letos nebudete ochuzeni o strhující videomapping na Karlínském náměstí nebo interaktivní hravou instalaci u Main Point Karlín. V rámci doprovodného programu se můžete těšit například na audiovizuální performance Vektroskop+ v divadle Archa, nebo neonovou instalaci Michala Škapy k výročí 125 let Pražské tržnice. A to není zdaleka vše!

OnionLab - Superrar Signal Festival
OnionLab – Superrar (Průmyslový palác)
Šimon Mašek + Josef Schmidt (CZ) - Permafrost Signal Festival
Šimon Mašek + Josef Schmidt (CZ) – Permafrost
Planetum × Signal Productions (CZ) - Radikální kompromis Signal Festival
Planetum × Signal Productions (CZ) – Radikální kompromis

Hygienická opatření

Bezpečnost festivalu jsme intenzivně řešili s předními českými epidemiology. Maximálně jsme zkrátili čas, po který se návštěvníci zdrží na jednom místě a s tím i délku instalací, které běží ve smyčce. Instalace jsou rozumně plánovány tak, že se nikdo nemusí zdržet déle než 15 minut. Plánujeme velmi přísná hygienická opatření také pro personál, který potkáte na festivalu stejně jako častou dezinfekci všech festivalových prostor. Ke vstupu na vnitřní instalace festivalu je nutné mít roušku. Noste ji ale prosím preventivně vždy.

Vstupenky

Na 4 placené instalace v rámci hlavního programu, které se nacházejí v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha, Planetáriu Praha, Hauch Gallery a na zahradě Anežského kláštera, se dostanete díky zakoupení Signal Passu. Nově si můžete pořídit i rodinný festivalový pass. Předprodej je již spuštěn, tak neotálejte, s blížícím se festivalem cena vstupenek poroste! Můžete si je koupit zde.

Kompletní program včetně přehledné mapy najdete zde.