← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Signal 2021 bude! Na podzim spouštíme Plan C

15. 7. 2021 → Breaking

Je to tady! Signal se letos uskuteční. Uvidíme se v ulicích Prahy od 14. do 17. října 2021. Spouštíme Plan C.

Signal Festival se tento rok bude konat. Začli jsme na jaře s malými intervencemi ve veřejném prostoru, které navazovaly na naše enviromentální téma, ať už to byl Den Země, Superúplněk nebo Den světla. Plánujeme ale dál. Na podzim představíme 15 uměleckých instalací, včetně videomappingu, projekcí, ale i studentských prací. A máme pro Vás i úplnou novinku.

Accurat – Room of Change, 2021

Co je Plan C?

Letošní festivalové téma Plan C je o ekologii, o soužití člověka s planetou, ale i o tom, jak dělat festival v jedné z největších společenských krizí za poslední dekády.

Žijeme na přelomu. Včerejší informace jsou dnešní archeologií. Vše se neustále mění. Měli jsme Plan B. Skrze umění jsme chtěli otevřít diskuzi o stavu naší planety. Kladli jsme si otázky, jak pomoci životnímu prostředí. Jak být lepší. Festival a umělci míní, život mění. Pandemie zákeřné nemoci COVID-19 zasáhla celý svět. Museli jsme reagovat, hledat nová řešení. Dívat se za roh a zkoušet nové postupy. Mnohé jsme se cestou ale naučili a připomněli jsme si základní neměnné hodnoty. Abychom byli odolní, musíme pečovat o sebe samé, o svá přátelství, své rodiny, společnost, kulturu a krajinu. Zdravější prostředí a psychická pohoda pomohou našemu fyzickému zdraví.

Všichni se těšíme, až se věci zase vrátí do normálu. Co je ale normál? Chovat se stejně jako dříve? Jako by se nic nestalo? Nic takového není možné. Nejistota je novým tvůrčím principem. Nasloucháme vědě, učíme se novým technologiím. Neustále se rozvíjíme. Hledáme cestu, jak v této komplikované době bezpečně prezentovat umění široké veřejnosti. Zkoušíme možnosti augmentované neboli rozšířené reality a přinášíme umělecký program v průběhu celého roku. Nechceme totiž sdílet pouze omamný vizuální zážitek, ale společné hodnoty, které jsou pro nás nesmírně důležité.

Potřebujeme nový plán. Ohleduplný, šetrný, udržitelný pro naši planetu, společnost a životní prostředí. Plán, který dokáže vybrat zatáčky nepříznivých okolností a umí se přizpůsobit. Signal Festival letos přináší Plan C. Věnovat se bude environmentálním tématům stejně jako tvůrčí reakci na pandemii. Jsme připraveni na cokoliv. Přijďte se podívat na Signal Festival 2021 od 14. do 17. října v ulicích Prahy.

Kde to bude? A co vstupné?

Vstupenky na placenou sekci festivalu začneme prodávat v září 2021. Pro ty z Vás, kteří máte nakoupené lístky již z loňska platí, že je budete moci letos využít. Festival se odehraje v městské části Praha 1, 7 & 8. Už teď Vám můžeme prozradit, že chystáme i videomapping na kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí.

 

BRAINZ + Signal = letošní augmentovaná novinka

Poslední rok pro Vás pracujeme na úplně novém projektu. Ve spolupráci s kreativním studiem BRAINZ připravujeme vedle festivalu v ulicích také nový projekt, který zkoumá možnosti využívání současných technologií jako je augmentovaná neboli rozšířená realita pro prezentaci umění ve veřejném prostoru. Vypadá to, že si naši virtuální sbírku uměleckých děl v prostoru města budete moci projít již v září.

Sledujte naše sociální sítě, přidejte se do eventu a hlavně přijďte na Signal Festival 2021 Plan C.