← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Letos jdeme na #signalsrouskou

29. 9. 2020 → Signal 2020

Aktuální situaci nebereme na lehkou váhy a snažíme se festival zorganizovat tak, aby byl co možná nejbezpečnější. Zahájili jsme kampaň #signalsrouskou, v rámci které vás všechny prosíme, abyste měli na sobě roušku po celou dobu festivalu, i ve vnějších prostorách. Vstup do všech vnitřních prostor bude povolen pouze s rouškou. Letos sice vaše šťastné úsměvy neuvidíme, ale věříme, že vám je letošní program vykouzlí i tak.

Aby mohl Signal Festival proběhnout co nejvíce hladce, chystáme další velmi přísná hygienická opatření. Ta připravujeme dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky z pražské firmy Crowd Safety, která se starala mimo jiné o přípravu opatření v rámci první vlny pandemie covid-19 pro Magistrát hlavního města Prahy nebo koordinovala bezpečný průběh oslav 17. listopadu 2019. Žádáme všechny, dodržujte pravidlo 4R: ruce, roušky, rozestupy a vzájemný respekt. Bezpečí je pro nás momentálně nejvyšší priorita, vše podstatné k tomuto tématu najdete přehledně zde.

„Situace je dramatická. Po celou dobu přípravy Signal Festivalu aktivně komunikujeme s hlavní hygieničkou České republiky Jarmilou Rážovou a Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. Právě od nich jsme dostali vyjádření, že za stávajících vládních nařízení se může Signal Festival, který začíná 15. 10. 2020, konat. Signal Festival je extrémně specifický. Jedná se o výstavu, ale koná se ve veřejném prostoru, je rozprostřen po dvanácti lokacích na třech městských částech, běží pět hodin denně po dobu čtyř dnů. Jednotlivá umělecká díla navíc běží převážně ve smyčkách, které nejsou delší než 15 minut. Veškeré lokace jsme připravili tak, aby byl festival pro návštěvníka naprosto bezpečný – zmenšili jsme kapacity, budeme striktně dodržovat pravidlo 4R: ruce, rozestupy, rouška, vzájemný respekt a především, v případě jakýchkoliv komplikací, tedy např. neplánovaného zvýšení pohybu lidí na daném místě, jsme připraveni danou festivalovou instalaci z minuty na minutu vypnout. Bezpečnost návštěvníků je pro nás v této chvíli hlavní téma. Zároveň ale považuji za naprosto klíčové udržet kulturní scénu na živu a nerušit kulturní akce.“

  • Martin Pošta, ředitel Signal Festivalu

Martin Pošta