← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Signal se blíží! Co byste měli vědět, než vyrazíte na festival?

9. 10. 2019 → Signal

Už jen jeden den zbývá do začátku Signal Festivalu! Neměli jste čas pročíst si, co nabízí letošní ročník? Sepsali jsme pro vás to podstatné a navíc jsme přidali pár tipů, tak se pojďte připravit s námi!

TRASY, INSTALACE, NOVÉ LOKACE

Se Signal Festivalem letos poznáte Malou Stranu, Staré Město a Karlín v novém, revolučním světle. Z osmnácti festivalových zastávek na vás čeká 12 nových lokací, objevíte například večerní kouzlo budovy ministerstva dopravy, základní školy i barokního komplexu. Dvě třetiny programu tvoří instalace neplacené, do zbylé třetiny spadá Galerijní zóna, 3D videomapping a unikátní audiovizuální performance. Těšit se můžete například na Evu Jiřičnou, Federico Diaze nebo německé Giegling. Více o jednotlivých instalacích najdete zde.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Přijďte s námi odstartovat Signal Festival 2019 na Smetanovo nábřeží ve čtvrtek 10. října od 19:00! Kromě zahajovací řeči ředitele festivalu Martina Pošty a primátora hl. města Prahy Zdeňka Hřiba se můžete těšit na spuštění největší instalace v historii festivalu.

VIDEOMAPPINGY A SPECIÁLNÍ HUDEBNÍ PROGRAM

Oblíbený videomapping si letos můžete užít na 3 lokacích. Tyršův dům na malostranské trase bude po roční odmlce opět hostit 3D videomapping, v Karlíně se můžete těšit rovnou na dvojitou dávku videomappingu a to na Karlínském náměstí a na Lyčkově náměstí. Vracíme se také do kostela U Salvátora, kde jsme si pro vás připravili nadpozemský zážitek v podobě speciální audiovizuální performance Signal Soundscape: Inner Land Study I.

GALERIJNÍ ZÓNA

Letos objevíte krásy 6 vnitřních prostor i zahrad historické i moderní Prahy. Přijďte se seznámit s tvorbou tuzemských i zahraničních umělců v Českém muzeu hudby, Zrcadlové kapli Klementina, Vojanových sadech, na Ministerstvu dopravy, v Galerii Kooperativy a Invalidovně. Více zde.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Je libo přednášky, hudební piknik mezi instalacemi nebo festivalové procházky s našimi kurátory? Z letošního doprovodného programu si vybere každý. Potvrzuje to i fakt, že program pro děti či filmové promítání jsou vyprodané, za což vám děkujeme! Více o jednotlivých programech naleznete zde!

SIGNAL PASS

Máte v plánu navštívit Galerijní zónu i 3D videomapping a nemáte ještě lístky? Tak to je nejvyšší čas pořídit si Signal Pass, se kterým máte obojí téměř na dosah! Děti a senioři mají navíc slevu 50 Kč, takže na festival můžete vyrazit s celou rodinou. K zakoupení je zde. A co dál? Pokud budete chtít začít Galerijní zónou, stačí si online vstupenku během festivalu vyměnit za pásku na jedné z galerijních lokací a pak si vyzvednout na infopointu u Tyršovu domu 3D brýle. Pokud budete chtít začít 3D videomappingem, bude to ještě jednodušší. Pásku i 3D brýle si můžete vyzvednout najednou u Tyršova domu. Více o vyzvedávání pásek a brýlí najdete zde.

VSTUPENKY ONLINE I NA MÍSTĚ

Veškeré vstupenky (včetně Signal Passu) jsou k zakoupení zde a většina bude k dostání taktéž na místě během festivalových večerů. Výjimkou jsou lístky na již vyprodaný program. V den zahájení navíc spustíme online i na místě prodej lístků, umožňujících vstup pouze do Galerijní zóny. Pokud z placeného programu budete stíhat jen 3D videomapping, nezoufejte! Na místě bude možné si koupit jen 3D brýle bez nutnosti návštěvy Galerijní zóny. Více o vstupném najdete zde.

SPOLEČNÁ ZPRÁVA

Paní Ivana Gottová a zástupci Signal Festivalu byli konfrontováni se situací, kdy se v pátek dne 11. 10. 2019 má konat v Paláci Žofín veřejné rozloučení se zesnulým Karlem Gottem a na nedalekém Smetanově nábřeží má od 19 hodin večer probíhat část Signal Festivalu v podobě světelné instalace. Proto se dohodli, že se obě události uskuteční, a to se vzájemným porozuměním, respektem a úctou. Karel Gott by si žádné rušení kulturní události nepřál.
Vzájemný respekt paní Ivany Gottové a Signal Festivalu je dobrým signálem pro návštěvníky obou událostí a může jít příkladem návštěvníkům obou událostí.

V sobotu 12. října, v den státního smutku, uctí Signal Festival památku Karla Gotta minutou ticha v 19:00 na Karlínském náměstí.

MAPA V APLIKACI ZDARMA

Je to tak. Poprvé bude mapa v aplikaci zdarma, a to díky ING. Ve festivalové aplikaci najdete vše potřebné — texty k jednotlivým instalacím i jejich tvůrcům, užitečné informace a hlavně přehlednou mapu se všemi festivalovými lokacemi. Najdete v ní umístění jednotlivých instalací, infopointů i foodpointů. Stačí si ji stáhnout, a to zde (Android) a zde (iOS).

SIGNAL SÁZÍ STROMY

Spojili jsme letos síly s odborníky z ekologického projektu Sázíme stromy,
který se zabývá obnovou zeleně v krajině a společně s vámi chceme vysázet alej u obce Únětice. Cílem této spolupráce je zanechat stálou a udržitelnou stopu a je součástí celkové ekologické proměny festivalu. Projekt můžete podpořit při nákupu festivalových vstupenek na síti GoOut anebo přímo na festivalu zakoupením přírodní brože ze stromové kůry.

I DĚTI SI NAJDOU TO SVÉ

Samozřejmě jsme při tvorbě programu nezapomněli na naše dětské návštěvníky. Rozhodně byste s nimi neměli minout hravý videomapping na Lyčkově náměstí, interaktivní instalaci v Zahradě Artiseme nebo Nosticovu zahradu, která bude po dobu festivalu přeměněna v digitální hřiště a sochařský park.

ILLO — Ottantanove

FOODPOINTY A INFOPOINTY

Občerstvení je pro vás otevřené každý festivalový večer od 19:00 do 24:00 na Kampě, u Tyršova domu, v Invalidovně a na Karlínské náměstí. Energii si budete moci dobít u stánků, foodtrucků a barů s širokým výběrem jídla i pití.

Naše infopointy (Kampa, Staroměstské náměstí, Karlínské náměstí) vám budou k dispozici každý festivalový den od 11:00 do 24:00. Odpovíme vám zde na vaše případné dotazy, navíc si zde můžete koupit či vyzvednout vstupenky a festivalové pásky na placenou část festivalu, nebo si udělat radost nákupem našeho merche. Ke koupi budou trička, plátěné tašky, keepcupy či praktické láhve na vodu.

PLATBY NA MÍSTĚ BUDOU JEDNODUŠŠÍ

Nově přijímáme platby jak hotově, tak kartou! Mějte na mysli, že letos bude catering zcela cashless, karty s sebou!

DOPRAVA

Nejpohodlněji si festival užijete po svých. Doporučujeme se tedy pohybovat pěšky a automobil nechat na parkovištích mimo centrum města. Během čtyř večerů konání Signal Festivalu, tedy od 10. do 13. října vždy od 19:00 do 24:00, bude v městských částech Praha 1 a Praha 8 omezena rychlost na 30 km/h. Více zdezde.

Veškeré informace najdete na www.signalfestival.com.