← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Signal Soundscape — nadpozemský zážitek v kostele U Salvátora

9. 10. 2019 → Signal

Promeškali jste loni audiovizuální performance v kostele U Salvátora? Máme pro vás dobrou zprávu, i letos na vás v prostorách tohoto velkolepého kostela čeká jedinečná podívaná.

Tentokrát je tvorba tohoto třicetiminutového audiovizuálního koncertu pod taktovkou čtveřice mladých českých umělců — Terezy Bartůňkové, Štěpána Hejzlara, Olivera Torra a Ondřeje Merty.

Jak se jim podaří přenést vnější počasí do interiéru kostela? Přesvědčte se sami! Ústředním bodem této performance bude kouřový mrak, který se bude pomocí světel a fyzikálních procesů měnit a vytvářet ve spojení s hudbou střídající se nálady.

Nechte se vytrhnout ze všednosti velkoměsta. Povznést se a vnořit do obrazů, tvarů, asociací či ozvěn přírodních živlů a úkazů. Chvíle osamocení v krajině může vést k silnému prožitku, k okamžiku osvícení, smíření či meditaci. Někde na tuto hranici, mezi umění, světlo, hudbu a vnitřní krajinu, vás umělci dovedou.

Kde a v kolik budou koncerty probíhat?

Koncerty probíhají každý festivalový den v kostele U Salvátora (Salvátorská 1) od 19:00, 20:00, 21:00 a 22:00. Kapacita prostoru je omezená. Díky vstupence máte ale zajištěné místo na konkrétní den a hodinu.

Kolik stojí vstupné?

Vstupenky si můžete koupit již nyní v předprodeji za 190 Kč. Na místě budou stát 290 Kč (dospělí), 240 Kč (děti od 6–15 let a senioři nad 65 let) bez Signal Passu. Se Signal Passem máte nárok na cenu 190 Kč také na místě! To platí pro všechny věkové kategorie.

Kde a kdy budou lístky k vyzvednutí?

Pokud si koupíte vstupenku v předprodeji, stačí se s ní prokázat u vstupu. Vstupenku si můžete koupit v kostele U Salvátora každý festivalový večer od 19:00 do 22:00 a na infopointu na Staroměstském náměstí každý festivalový den od 11:00 do 24:00.

Jaké to bylo minulý rok?

Podívejte se sami, jak podmanivé byly prostory kostela u Salvátora loni ve spojení s hudbou, světlem a uměním v podání varhanice Katty a uměleckého kolektivu BLOK_4.

© Dušan Vondra
©Jiří Šeda
©Alexander Dobrovodský

Více o letošní performance se dozvíte zde.