← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Zúčastnili jsme se Tezos Fellowshipu a nyní se můžete zúčastnit i vy!

9. 6. 2022 → Signal 2022

Představujeme vám projekt Unlocking Web3 for the Arts and Culture (WAC Lab) – inovační laboratoř, kde se setkávají profesionálové z uměleckých oborů, instituce, technologové a stratégové, aby se učili, diskutovali a experimentovali s Web3 aplikacemi se specifickým zaměřením na blockchain Tezos. Letos jsme se do WAC zapojil i my, společně s dalšími 7 mezinárodně uznávanými institucemi.

Součástí tohoto projektu je také hackaton, v rámci kterého vás zveme, abyste vytvořili kódovou základnu pro budoucí případy použití Web3 v umění a kultuře na blockchainu Tezos. Zapojit se můžete do workshopů o interakci s Web3, NFT ticketingu, tokenomice pro kurátorské DAO, integraci Web3 ve virtuálních prostorech a mnohém dalším. 

Jaké jsou cíle projektu?

Tento projekt má dva hlavní cíle. Prvním je zapojit kulturní instituce do projektu Web3 a identifikovat nové možnosti použití. Druhým cílem je poskytnout open-source vzory pro další muzea, festivaly a dalším instituce, aby si mohly vybudovat vlastní budoucnost s využitím Web3. 

Jak a kde se můžete zapojit?

Zapojit se může kdokoli, technické znalosti nejsou nutné. Přihlásit se můžete na adrese https://gitcoin.co/hackathon/wac/onboard, kde najdete další podrobnosti o hackatonu. 

Jak dlouho hackaton potrvá?

Tento virtuální hackaton odstartoval již ve středu 25. května, čas však máte až do 25. června. Svůj projekt odevzdejte prostřednictvím Gitcoinu.

Co můžete získat?

Tezos Gitcoin Hackathon nabízí ve svém prize poolů 50 tisíc dolarů. 

Kdo se fellowshipu zúčastnil s námi?

BeFantastic (Indie), C/O Berlin (Německo), Light Art Space Foundation (Německo), NXT Museum (Nizozemsko), Octobre Numérique (Francie), Van Gogh Museum (Nizozemsko), a Villa Albertine (Spojené státy americké).

WAC Lab, která je poháněna ekosystémem Tezos, organizátory jsou We Are MuseumsTZ Connect ve spolupráci s Blockchain Art Directory 2.0, MOTI Foundation a Gitcoin.