BRAINZ IMMERSIVE → Horizon Forbidden West

08:00 → 19:00
  • Signal AR
  • Instalace v rozšířené realitě

O projektu

Signal AR je zážitek v rozšířené realitě, k němuž je zapotřebí stáhnout mobilní aplikaci z App Store nebo Google Play. Instalace vznikly během 9. ročníku Signal Festivalu v roce 2021 v reakci na pandemii. Jedná se o dlouhodobý projekt Signalu, který je stále k vidění i během letošního 10. ročníku. I díky této trase s vámi můžeme být po celý rok.

Na vybraných lokacích je možné prohlédnout si umělecké instalace skrze telefon či tablet. Pro co nejlepší zážitek doporučujeme navštívit instalace za denního světla, tedy mezi 8.00 – 19.00 dle ročního období.

Instalace v rozšířené realitě doprovází uvedení jedné z nejočekávanějších her příštího roku, která vyjde na konzole PlayStation 4 a PlayStation 5. Horizon Forbidden West je pokračováním veleúspěšné hry Horizon Zero Dawn z roku 2017. Vstupte s hlavní hrdinkou Aloy do nádherné, ale zároveň nebezpečné pustiny Forbidden West, v níž se skrývá tajuplná hrozba. Krajina umírá. Roztroušené zbytky lidstva pustoší divoké bouře a nezastavitelné pohromy, zatímco se kolem jejich osad plíží hrůzné nové stroje. Život na Zemi směřuje k dalšímu vyhubení a nikdo neví proč. Teď je na Aloy, aby odkryla tajemství ukrytá za těmito hrozbami a obnovila pořádek a rovnováhu světa.

O umělci

BRAINZ IMMERSIVE je kreativní studio vytvářející zážitky ve virtuální a rozšířené realitě. Pohybuje se na pomezí herního studia a filmové produkce budoucnosti. Jde o technologickou laboratoř, v níž vznikají umělecké instalace pro nezávislé designéry, ale také herní zážitky a novátorské platformy pro konzumaci hudebního a divadelního obsahu. V rozšířené a virtuální realitě studio vyvíjí i průmyslové nástroje: produktové vizualizace, konfigurátory a interaktivní školení. Je součástí nezávislé skupiny BRAINZ STUDIOS.

  • Patron instalace

    PlayStation

  • Patron instalace

    Horizon Forbidden West