Signal Playground: Boris Vitázek (SK) → BIOSY

19:00 → 24:00
  • 7 Karlín
  • Projekce / výstava

O projektu

Instalace BIOSY proměňuje karlínskou Hauch Gallery v jeden živý, hravý a poučný digitální ekosystém. Kombinací herního designu, vizualizace dat a samotné interakce festivalových návštěvníků vzniká dynamická metafora přírodního ekosystému. Sledujete zrod i zánik života a způsob, jakým mohou lidé ovlivnit zdraví přírody. Vidíte, jak se proměňují generace tvorů, jak hledají jídlo nebo svého partnera. Můžete urychlit čas a nahlédnout do důsledků znečištění planety člověkem. Podívat se do budoucnosti. Představit si dopad vlastního konání na životní prostředí může být těžké. BIOSY podobnou akceleraci přináší. Ekosystém je složitý řetězec. Vše souvisí se vším. Je potřeba jej pochopit a začít formulovat Plan B, který je vnímavější k prostředí kolem nás.

Výstava je součástí projektu Signal Playground, který se koná od 15.10.2020 do 31.10.2020 v Hauch Gallery. Navštívit nás tedy můžete dokonce po skončení Signal Festivalu 2020. Výstavu budou v každý všední den doprovázet kreativní dílny pro školy. Školáci si během nich budou moci vytvořit vizuálně atraktivní objekty, pomocí kterých lze ovládat samotnou instalaci, a které si nakonec mohou odnést také domů. Více informací o termínech najdete zde.

O umělci

Boris Vitázek je novomediální umělec žijící v Bratislavě. Jeho tvorba sahá od malých intimních instalací až po rozsáhlé velkoformátové mappingy, které spatří tisíce diváků za jedinou noc. Umělec důsledně kombinuje obraz a zvuk. Jeho instalace obvykle nemívají jasně zřetelný začátek ani konec. Diváci si tak sami mohou vybrat, jak dlouho chtějí setrvat v podmanivém imaginativním prostoru, který Vitázek vytváří.