Aktuálně

Nová aplikace je venku!

Stáhněte si festivalovou aplikaci a mějte mapu, program i všechny potřebné informace vždy po ruce! Navíc s ní zažijte náš zbrusu nový projekt Signal AR. Na nic nečekejte a vyražte do Karlína objevovat unikátní instalace skryté v rozšířené realitě.

Ke stažení na App StoreGoogle Play.

Radka Bodzewicz (CZ) → Na Hraně

11:00 → 19:00, vernisáž 13.10. od 18:00
  • 20 Doprovodný program
  • Výstava

O projektu

Název nové výstavy odkazuje k nejednoznačnosti a obtížné definovatelnosti tvorby intermediální umělkyně Radky Bodzewicz. Její malba zaujímá prostor mezi skutečností a abstrakcí. Motivy oscilují mezi sakralitou a každodenností. Výraz se pohybuje mezi ornamentem a intuicí. Emoce kolísá mezi prožitkem krásna a něčeho děsivého. Inspirace se sbírá mezi středověkou iluminací a postapokalyptickým primitivismem. A také prezentace se nachází dílem v běžné realitě, dílem v té virtuální. Na Hraně je dočasná výstava, která se po 4 festivalových dnech přesune do online prostoru. 

O umělci

Radka Bodzewicz se narodila roku 1991 v Šumperku. Absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění v ateliéru Vladimíra Kokolii. Během roku 2016 studovala na Robert Gordon University-Gray’s School of Art ve skotském Aberdeenu. V roce 2018 se stala finalistkou berlínské ceny Leinemann-Stiftung für Bildung und Kunst Award. Umělkyně v posledních letech kombinuje malbu s rozšířenou realitou.

  • Partner instalace

    Bold Gallery