Nenechte si ujít největší letošní novinku – 360° projekci Nimbes.

Vzhledem k limitované kapacitě doporučujeme zakoupit vstupenky do SIGNAL Dómu co nejdříve.

Získáte je spolu s dalšími odměnami v balíčku "SIGNAL na druhou" v rámci sbírky na rozvoj festivalu na Startovači a zajistíte si přednostní vstup.
Vaší odměnou bude i dobrý pocit z podpory příštího ročníku festivalu. Na místě už budou vstupenky dostupné pouze v omezeném počtu.

Jdu do toho
×

Pro lepší zážitek
si stáhněte aplikaci

Stáhnout
pokračovat na web

Cubes-240-4 (1)

Dancing Cubes by Vacek & Smid

Číslo instalace: 11
Lokace: Piazzeta / Nová scéna

Instalace je v provozu od 19 do 24 hodin.

Interaktivní instalace Dancing Cubes není v prostoru piazzety Národního divadla umístěna náhodou. Obklopená divadly ze všech stran, zve návštěvníky na představení, kterého nebudou jen divákem, ale i přímým účastníkem. Rozměrné skleněné kostky roztančí pomocí hudby a světla profesionální tanečníci, ale i všichni tancechtiví diváci a kolemjdoucí.
Průchozí kostky tvoří skleněné tažené tyče vyráběné v Preciose Ornela v Desné v kvalitě a pestrosti barev, která nemá ve světě obdoby.
Jejich přetavením do forem vznikly následně skleněné profily úctyhodné délky téměř dva a půl metru, které roznášejí softwarem programované světlo. Kromě světla a stínu dále instalace pracuje s energií, rytmem, vizuální příbuzností s fasádou Nové scény Národního divadla a hlavně s metaforou hry, ať už se jedná o hru divadelní, nebo v kostky.

V roce 2011 založili designéři Jan Vacek a Martin Šmíd vlastní studio VACEK & SMID, pod jehož značkou navrhují produktový design – nábytek, svítidla a předměty interiérového mobiliáře. S oblibou experimentují s netradičními materiály, ale také hledají nové cesty pro zpracování materiálů tradičních. Jejich návrhy nábytku získaly několik prestižních ocenění za design, mezi jinými také Red Dot Design Award, Elle Deco International Design Awards nebo International Design Award.

http://www.vacek-smid.com/

Newsletter

Zadejte svojí emailovou adresu a přihlaste se k odběru nejzajímavějších novinek

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace s kompletními informacemi je tím nejlepším průvodcem po festivalu.

Kontaktujte nás

Chybí Vám jakákoliv informace o festivalu a nenašli jste ji ani na našem webu? Napište nám na

info@signalfestival.com