Aktuálně

Nová aplikace je venku!

Stáhněte si festivalovou aplikaci a mějte mapu, program i všechny potřebné informace vždy po ruce! Navíc s ní zažijte náš zbrusu nový projekt Signal AR. Na nic nečekejte a vyražte do Karlína objevovat unikátní instalace skryté v rozšířené realitě.

Ke stažení na App StoreGoogle Play.

Cyclique / 2014

O projektu

Cyclique je site-specific instalace, která se pohybuje na pomezí digitálního minimalismu a monumentální kinetické instalace. Síť 256 balónků plněných héliem a doplněných LED žárovkami autoři používají jako interaktivní světelné pole, svého druhu gigantickou obrazovku s nízkým rozlišením. Balónky se vlivem větru neustále pohybují a vtahují diváky do synestetické krajiny, kde se zvuk stává dirigentem.

O umělci

Maxime Houot tvoří společně s umělcem s pseudonymem Nohista jádro grenobelského uměleckého kolektivu Coin. Společně se pohybují napříč uměleckými disciplínami a vytvářejí monumentální performance a pohlcující světelné instalace, které potvrzují názor, že se technologie má podřizovat myšlence. Nejraději tvoří site-specific projekty přímo na místě. Koncept a realizace: Maxime Houot. Zvuk a světlo: Nohista. Producent: Collectif Coin. Koproducent: CCSTI La Casemate