Aktuálně

Nová aplikace je venku!

Stáhněte si festivalovou aplikaci a mějte mapu, program i všechny potřebné informace vždy po ruce! Navíc s ní zažijte náš zbrusu nový projekt Signal AR. Na nic nečekejte a vyražte do Karlína objevovat unikátní instalace skryté v rozšířené realitě.

Ke stažení na App StoreGoogle Play.

DE/KOMPOZICE

O projektu

De/kompozice je založena na technice mapování obrazu. Speciální laserové zařízení snímá geometrii jednotlivých částí sochy, převádí je na zvuk a spolu s obrazem zpětně v abstraktní umělecké interpretaci oživuje sochu sv. Kajetána. Autoři by dle svých vlastních slov touto instalací chtěli ukázat, že každý objekt má svojí skrytou kompozici, kterou je těžké odhalit na první pohled.

Tuto instalaci Jan Nálepa vytvořil společně s Jindřichem Ráftlem a Janem Tůmou ze studia R/FRM, které se ve svých projektech pohybuje na pomezí scénografie, architektury a vizuálního umění.

O umělci

/CZ/

Jan Nálepa se pohybuje na poli multimediálního umění a specializuje se na tvorbu hudebních a vizuálních kompozic a interaktivních instalací. Patří mezi nadějné chovance mladé české umělecké scény a úspěchy jeho práce to dokazují. Jako jeden ze dvou Čechů byl například přizván ke spolupráci na projektu ISWA (Immersion in the Scince Worlds through Arts), který zkoumá propojování vědy s uměním.