Kit Webster (AU) → AXIOM

O projektu

Základem pro tuto impozantní stavbu Kita Webstera je více než 700 000 LED světel. Tvoří ji tři symetricky rozestavěné brány, které současně slouží jako projekční plátno pro sérii animací. Pomocí minimalistických videosekvencí vytváří Webster mezi diváky nejistotu v tom, na co se dívají – co před nimi skutečně stojí, a co je pouhou virtuální projekcí. Animace jsou synchronizované s takřka hypnotickým zvukovým doprovodem.

Světlo, zvuk, prostor a čas. To jsou čtyři elementy, na kterých je instalace Axiom založená. Využívá je, zkoumá jejich vzájemné působení a přetváří je přímo před očima diváků. Projděte se mezi světelnými branami a zažijte na vlastní kůži, co s vašimi smysly dokážou udělat špičkové technologie v rukou talentovaného umělce.

PATRON INSTALACE

SIGNAL festival se během své pětileté existence stal neodmyslitelnou součástí podzimní Prahy. Značka Staropramen je nedílnou součástí Prahy, konkrétně Smíchova, už téměř 150 let. Jednoznačně by tedy na světelné události roku neměla chybět. Věříme, že sklenice správně vychlazeného a načepovaného piva Staropramen je pro milovníky dobrého piva stejně mimořádným zážitkem jako tato velkolepá oslava světla.

O umělci

Kit Webster se ve své tvorbě nenechává omezovat zaběhlými definicemi a volně proplouvá mezi uměleckými disciplínami.

Svými hybridními instalacemi, pohybujícími se někde na pomezí sochařství a digitálního umění, je známý po celém světě. Využívá pro ně ty nejnovější technologické trendy, kombinuje je s 3D animacemi a s imerzivním prostředím. Právě propojováním klasického umění a nových médií se snaží vytvořit novou audiovizuální estetiku.

www.kitwebster.com

Podporuje

  • Staropramen