Playmodes (ES) → Beyond

O projektu

Geometricky přísná architektura tohoto světelného tunelu návštěvníky komunikuje výhradně abstraktním jazykem světla a zvuku. Pohrává si přitom se vztahy mezi prostorem, časem a lidským vnímáním.

Instalace Beyond v sobě ale skrývá ještě něco navíc. Konstrukce dlouhého tunelu s jasně vyznačenými úhlopříčkami umocňuje dojem z hloubky a zkresluje vnímání vzdáleností. Této smyslové iluzi napomáhají i reproduktory umístěné podél celého tunelu, které imitují perspektivu pomocí zvuku. Beyond je tak jakousi studií zrakové i sluchové perspektivy. Předkládá divákům plno podnětů pro jejich dva nejdůležitější smysly a sleduje, jak na ně reagují. Ve výsledku mají návštěvníci dojem, že se přemisťují z místa na místo, aniž by se vůbec opustili tunel.

Pro SIGNAL festival vznikla speciální verze této instalace se světly od společnosti ROBE, díky kterým se návštěvníci dostanou až na hranici možností svých smyslů a emocí.

O umělci

Playmodes je španělské audiovizuální studio. Věnuje se imerzivním instalacím, videomappingům, architektonickému světelnému designu, digitální scénografii, audiovizuálním nástrojům či sound designu. Jeho členové experimentují s novými formáty nebo open source nástroji. Pracují s technologiemi a nástroji, které sami vytváří. Spolupracují s umělci a vědci z celého světa na projektech v umělecké i komerční sféře. Svou vášeň pro umění, hudbu, vědu, kódování i přírodu promítají také do přednášek a workshopů pro univerzity, školy či nejrůznější instituce.

Podporuje

  • Robe