Playmodes (ES) → Beyond

O projektu

Geometricky přísná architektura tohoto světelného tunelu návštěvníky komunikuje výhradně abstraktním jazykem světla a zvuku. Pohrává si přitom se vztahy mezi prostorem, časem a lidským vnímáním.

Instalace Beyond v sobě ale skrývá ještě něco navíc. Konstrukce dlouhého tunelu s jasně vyznačenými úhlopříčkami umocňuje dojem z hloubky a zkresluje vnímání vzdáleností. Této smyslové iluzi napomáhají i reproduktory umístěné podél celého tunelu, které imitují perspektivu pomocí zvuku. Beyond je tak jakousi studií zrakové i sluchové perspektivy. Předkládá divákům plno podnětů pro jejich dva nejdůležitější smysly a sleduje, jak na ně reagují. Ve výsledku mají návštěvníci dojem, že se přemisťují z místa na místo, aniž by se vůbec opustili tunel.

Pro SIGNAL festival vznikla speciální verze této instalace se světly od společnosti ROBE, díky kterým se návštěvníci dostanou až na hranici možností svých smyslů a emocí.

O umělci

Barcelonské audiovizuální studio Playmodes se zabývá širokou škálou projektů od sound designu až po scénografii. Specialitou jeho tvůrců jsou ale imerzivní interaktivní instalace a video-mappingy. Rádi experimentují se všemi možnými novinkami ve světě technologií, na kterých spolupracují s experty z celého světa. Své nadšení promítají nejen do svých projektů, ale i do přednášek a workshopů, se kterými objíždějí světové instituce a univerzity.

http://www.playmodes.com/

Podporuje

  • Robe