Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

Caryatids

19 - 24 hod.

O projektu

Aby autor projektu Caryatids Yann Nguema mohl navodit dojem pohybu desítek tisíc kamenů, po čtyři roky vyvíjel vlastní software. Tento videomapping totiž pracuje s každou z přibližně 50 tisíc cihel, které tvoří fasádu kostela sv. Ludmily.

Karyatidy jsou sochy ženských postav, které ve skutečnosti slouží k tomu, aby hlavami podpíraly různé části fasády. Právě tímto architektonickým prvkem bylo inspirováno množství postav připomínající strážce nebo atlanty, kteří vstávají z cihel svatoludmilského kostela a pulzují v zajetí futuristické choreografie.

Podobně jako další práce Yanna Nguemy, i videomapping Caryatids vyniká nejen svojí mimořádně dobře provedenou technickou stránkou, ale i poetickou krásou. Hudební doprovod k němu složil mladý francouzský umělec Pierre Mottron.

Nastartujte videomapping / Powered by Mercedes-Benz

Zapojte se do odpočtu videomappingu prostřednictvím interaktivní hry, volně parafrázující palivovou reakci v motoru. Jděte na www.odpocet.eu a vyšlete na kostel svaté Ludmily vaši vlastní palivovou částici. Čím více vás bude, tím dříve dojde k expanzi!

A pozor! Nepotřebujete řidičský průkaz, videomapping na kostele sv. Ludmily může nastartovat každý!

Jedeme každý večer od 19.00 do 23.00 hod.

O umělci

Zakladatel francouzského vizuálního labelu EZ3kiel Yann Nguema stál za 25 let jeho existence za nespočtem projektů, díky kterým se bývalý vědec etabloval na mezinárodní umělecké scéně. Na vědu ale úplně nezanevřel, jeho projekty totiž často stojí na propojení technologie, výzkumu a umění. Zkoumá a využívá vztahy mezi obrazem a zvukem, vytváří vlastní softwarové nástroje a dodává tak svým show bohatě interaktivní charakter.

Yann je nyní ambasadorem Festival of Lights v Lyonu.

Podporuje

  • Městská část P2

  • MB