Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

Henge

19 - 24 hod.

O projektu

Výrazem “henge” se označuje neolitický monument sestávající z oválného prostoru, který často obsahuje kruhově uspořádané kamenné nebo dřevěné pilíře. Jeho význam dodnes nebyl zcela odhalen, pravděpodobně byl používán pro rituální účely nebo oslavu astronomických událostí jako jsou například slunovraty nebo rovnodennost. Henge představuje symbol pohanství, keltských a slovanských tradic a rituálů, uctívání Slunce a Země.

Autoři instalace vnímají Henge jako intenzivní světelně-zvukovou studii prostoru, imerzivní prostředí vedoucí skrze odmítnutí světských principů přes extatickou ceremonii až k osvícení.

O zvukovou složku instalace se postaral berlínský hudebník novozélandského původu Oliver Peryman a.k.a. Fis, vydávající na značkách Samurai Horo nebo Tri Angle. Fis produkuje hutné elektronické kompozice pevně spjaté s přírodním světem, inspirované vztahem jednotlivce a prostředí.

Zažijte SIGNAL festival jinak

Díky spolupráci se společností Cisco vám můžeme ukázat SIGNAL festival jinak. Po stažení aplikace SIGNAL festivalu si prohlédnete instalace v Dupu39, U Stýblů a v Colloredo‑Mansfeldském paláci ze všech možných úhlů. V Klementinu si navíc můžete otevřít stream ze všech těchto tří lokalit galerijní zóny.

PATRON INSTALACE

Inspirujeme a sami jsme rádi inspirováni. I proto jsme se rozhodli stát se součástí letošního festivalu SIGNAL v centru moderní kultury, v Praze. SIGNAL spojuje tradici s moderními trendy, přináší jedinečnou atmosféru. Takovou, kterou dotvářejí na instalacích po celém světě i světla Robe. Neopakovatelnou, dech beroucí a často extravagantní. Spojení Robe a instalace skupiny Lunchmeat v paláci U Stýblů na Václavském náměstí přinese během festivalu SIGNAL dokonalé propojení světelné projekce s domem v samém srdci Prahy, postaveným v letech 1928 a 1929 architekty Ludvíkem Kyselou a Janem Jarolímem ve stylu konstruktivismu. Na tehdejší dobu přinášejícím inspiraci a inovaci nejen architektuře. Dům byl tvůrcem pozitivních emocí stejně, jako jsou jimi dnes instalace Robe.

O umělci

Jakub Pešek a Lukáš Dřevjaný dlouhodobě zkoumají možnosti práce se světlem ve vztahu k prostoru. Společně tvoří kreativní jádro studia Lunchmeat, pohybujícího se na pomezí umění a technologie. Lunchmeat sdružuje umělce zabývající se pohyblivým obrazem, zvukem, generativní grafikou, optickými systémy, interaktivitou, scénografií a příbuznými obory. Zároveň pořádá stejnojmenný festival pokročilé elektronické hudby a nových médií.

www.lunchmeat.cz