SPAM (CZ) → Man Machine

O projektu

Veskrze multimediální instalace Vladimira 518 a skupiny SPAM, Man Machine, si pohrává s myšlenkou duše vtělené do stroje. Tento stroj je tvořen maximální škálou audiovizuální techniky, která se namísto běžného schovávání mimo scénu a děj stává hlavním hrdinou události. Z jednotlivých komponentů, jako jsou scany, hlavy, stroba, projektory, blindery, lasery nebo heisery je sestavena takřka živoucí bytost, která může být programovatelná ke své speciální umělecké choreografii. Od tance jednotlivých motorů strojů, až ke zběsilému křiku celého oživlého těla.

Jedná se vlastně o sochu, o shluknutí veškeré techniky do jednoho kreativního tvaru.  Zároveň se jedná o hudební a vizuální nástroj, pro který je možné napsat speciální skladbu a choreografii.

Obsahem skladby samotné je vztah člověka a stroje, vzájemné rozpínání i prolínání těchto dvou analogických vesmírů.

PATRON INSTALACE

Man Machine vzniká přesně na míru spolupráci mezi námi, AV MEDIA a festivalem SIGNAL. Je to realizace dlouho zamýšleného záměru, kdy se z pódiové techniky, která je obvykle rozeseta na periferii dění, stává samotný objekt zájmu a takřka ožívá v abstraktní, technicko-biologické kompozici. Něco takového by bez silného zázemí, které nabízí samotnou techniku a hlavně zkušenosti, jednoduše nebylo možné. V tomto projektu se z mého pohledu stírá naprosto hranice mezi kreativou a dodavatelem, mezi uměleckým konceptem a technologií.
Vladimir 518

O umělci

Výtvarník a hudebník Vladimir 518 je jednou z nejvýraznějších a nejvšestrannějších osobností současné české kulturní scény. Jeho výtvarná průprava v sobě zahrnuje mnohaletou aktivitu v graffiti, knižní i plakátové ilustraci, komiksu nebo scénografii. Společně s Davidem Vrbíkem a Ondřejem Anděrou ze skupiny WWW založili audiovizuální projekt SPAM, který má za sebou několik multižánrových představení.

Podporuje

  • Sokol

  • AV media