Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

Man Machine

19 - 24 hod.

O projektu

Veskrze multimediální instalace Vladimira 518 a skupiny SPAM, Man Machine, si pohrává s myšlenkou duše vtělené do stroje. Tento stroj je tvořen maximální škálou audiovizuální techniky, která se namísto běžného schovávání mimo scénu a děj stává hlavním hrdinou události. Z jednotlivých komponentů, jako jsou scany, hlavy, stroba, projektory, blindery, lasery nebo heisery je sestavena takřka živoucí bytost, která může být programovatelná ke své speciální umělecké choreografii. Od tance jednotlivých motorů strojů, až ke zběsilému křiku celého oživlého těla.

Jedná se vlastně o sochu, o shluknutí veškeré techniky do jednoho kreativního tvaru.  Zároveň se jedná o hudební a vizuální nástroj, pro který je možné napsat speciální skladbu a choreografii.

Obsahem skladby samotné je vztah člověka a stroje, vzájemné rozpínání i prolínání těchto dvou analogických vesmírů.

PATRON INSTALACE

Man Machine vzniká přesně na míru spolupráci mezi námi, AV MEDIA a festivalem SIGNAL. Je to realizace dlouho zamýšleného záměru, kdy se z pódiové techniky, která je obvykle rozeseta na periferii dění, stává samotný objekt zájmu a takřka ožívá v abstraktní, technicko-biologické kompozici. Něco takového by bez silného zázemí, které nabízí samotnou techniku a hlavně zkušenosti, jednoduše nebylo možné. V tomto projektu se z mého pohledu stírá naprosto hranice mezi kreativou a dodavatelem, mezi uměleckým konceptem a technologií.
Vladimir 518

O umělci

Výtvarník a hudebník Vladimir 518 je jednou z nejvýraznějších a nejvšestrannějších osobností současné české kulturní scény. Jeho výtvarná průprava v sobě zahrnuje mnohaletou aktivitu v graffiti, knižní i plakátové ilustraci, komiksu nebo scénografii. Společně s Davidem Vrbíkem a Ondřejem Anděrou ze skupiny WWW založili audiovizuální projekt SPAM, který má za sebou několik multižánrových představení.

Podporuje

  • Sokol

  • AV media