Fred Penelle a Yannick Jacquet-Antivj (int.) → Mecaniques Discursives

  • Videomapping

O projektu

Fred Penelle a Yannick Jacquet z vizuálního labelu AntiVJ poskytují chvilku k zastavení a nadechnutí v dnešní uspěchané době. Zdi se zmocnila silueta záhadné chiméry, jakéhosi neznámého stroje připomínajícího experimenty v podivné laboratoři nebo tajemné zašifrované zprávy.

Struktura propojuje jednotlivé součástky jako ozubená kolečka precizního hodinového stroje. Každý spoj má svůj začátek i cíl, všechny dohromady se ale zamotávají do komplikovaného labyrintu souvislostí. Celý výjev se skládá z nespočtu samostatných příběhů, které do sebe postupně zapadají jako napínavý film. Sledovat ho ale není jednoduché, divák se každou chvíli ztratí ve spleti grafů a znovu a znovu hledá správný směr.

Instalace Mécaniques Discursives odkazuje ke Gutenbergově době čerstvě objeveného mechanického knihtisku i k digitální současnosti, kterou ovládají big data. Dvě zásadně rozdílné epochy, které ale přesto něco spojuje: zásah technologiemi.

www.mecaniques-discursives.com/

O umělci

Evropský vizuální label Antivj zastupuje, produkuje a podporuje umělce, jejichž práce se rozpínají od site-specific po instalace, od velkoformátových po drobné a od živých performance po scénografii, přičemž se zabývají souvislostmi mezi časem a prostorem, světlem a architekturou, kódem a pohybem. Své projekty vystavovali mimo jiné v entre Pompidou Metz, Sundance festival, Nemo Biennale Paris, Rome’s Macro nebo CMoDA Beijing.

www.antivj.com