Squidsoup (UK) → SUBMERGENCE

O projektu

Prostředí, do kterého vstupujete, může připomínat hustý exotický prales plný světélkujících liján. Ve skutečnosti ho ale tvoří stovky zavěšených provazců, které svítí z více než 8 tisíců jednotlivých bodů. To je dost na to, aby instalace Submergence vytvořila živý dojem z virtuálního prostoru. Propojuje realitu s digitálním světem tak dokonale, že je návštěvník od sebe v podstatě nerozezná. Tím spíš, že oba světy může sám ovlivnit.

Skupina umělců z celého světa, která tvoří pod hlavičkou Squidsoup, sestavila dvanáctiminutovou světelnou sekvenci, ve které se střídají tvary, atmosféra i úroveň interaktivity. Jak si ale celý zážitek vyložíte a co si z něj odnesete, nechávají jeho autoři zcela na vás. I proto ho snad nazvali Submergence, tedy Ponoření, a vyzývají tak všechny návštěvníky, aby se ponořili do virtuálního světa plného kreativity a zanechali v něm svou vlastní stopu.

O umělci

Mezinárodní uskupení Squidsoup sdružuje umělce, výzkumníky, specialisty na technologie a designéry. Hledají zcela nové způsoby interakce s divákem a díky tomu vytvářejí neotřelé virtuální prostory, které návštěvníky zcela pohltí. Squidsoup se svými projekty cestují po celém světě a sklízejí jeden úspěch za druhým - ocenění jako Prix Ars Electronica, Aesthetica Prize, Lumen Prize, EMMA, nebo nominace na BAFTA jsou toho důkazem.

www.oceanoflight.net

Podporuje

  • aktualne,sokol