Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

SUBMERGENCE

19 - 24 hod.

O projektu

Prostředí, do kterého vstupujete, může připomínat hustý exotický prales plný světélkujících liján. Ve skutečnosti ho ale tvoří stovky zavěšených provazců, které svítí z více než 8 tisíců jednotlivých bodů. To je dost na to, aby instalace Submergence vytvořila živý dojem z virtuálního prostoru. Propojuje realitu s digitálním světem tak dokonale, že je návštěvník od sebe v podstatě nerozezná. Tím spíš, že oba světy může sám ovlivnit.

Skupina umělců z celého světa, která tvoří pod hlavičkou Squidsoup, sestavila dvanáctiminutovou světelnou sekvenci, ve které se střídají tvary, atmosféra i úroveň interaktivity. Jak si ale celý zážitek vyložíte a co si z něj odnesete, nechávají jeho autoři zcela na vás. I proto ho snad nazvali Submergence, tedy Ponoření, a vyzývají tak všechny návštěvníky, aby se ponořili do virtuálního světa plného kreativity a zanechali v něm svou vlastní stopu.

O umělci

Mezinárodní uskupení Squidsoup sdružuje umělce, výzkumníky, specialisty na technologie a designéry. Hledají zcela nové způsoby interakce s divákem a díky tomu vytvářejí neotřelé virtuální prostory, které návštěvníky zcela pohltí. Squidsoup se svými projekty cestují po celém světě a sklízejí jeden úspěch za druhým - ocenění jako Prix Ars Electronica, Aesthetica Prize, Lumen Prize, EMMA, nebo nominace na BAFTA jsou toho důkazem.

www.oceanoflight.net

Podporuje

  • aktualne,sokol