Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

Wave Interference

19 - 24 hod.
  • Videomapping

O projektu

Kinetickou instalaci Wave Interference tvoří 88 neonových světel a jedny varhany. Právě tento starý hudební nástroj uvádí svými tóny vše do pohybu a probouzí zvukovou vlnu, která se pomalu a ladně kolíbá díky světelné optické iluzi. Přenáší diváky do meditativního stavu naprosté fascinace, do mysteriózní atmosféry, kde se zastavil čas.

Tato instalace má nejen tu moc ukázat návštěvníkům dobře známé místo ve zcela jiném světle, ale i “posvítit” na některé problémy dnešního světa, o kterých jsme dosud neměli čas nebo chuť přemýšlet.

Robyn Moody založil Wave Interference na fenoménu elektromagnetických vln. Vlnění rádiového signálu, mobilních volání nebo bezdrátového internetu zaplavilo svět. Nikdy si ho ale nevšímáme, protože ho nemáme jak vnímat. Oči ho nevidí, uši neslyší, čich ani hmat necítí. Umělec nám tímto projektem proto dává možnost vlny vidět na vlastní oči a třeba si uvědomit jejich všudypřítomnost v našem běžném životě.

Zažijte SIGNAL festival jinak

Díky spolupráci se společností Cisco vám můžeme ukázat SIGNAL festival jinak. Po stažení aplikace SIGNAL festivalu si prohlédnete instalace v Dupu39, U Stýblů a v Colloredo‑Mansfeldském paláci ze všech možných úhlů. V Klementinu si navíc můžete otevřít stream ze všech těchto tří lokalit galerijní zóny.

O umělci

Kanadský výtvarník Robyn Moody ke své tvorbě rád a často využívá všemožné elektronické přístroje, běžné mechanické poznatky nebo třeba zvukové nahrávky, k tomu všemu navíc přidává trošku své charakteristické rozmarnosti a nadhledu. Jeho někdy mile humorné, někdy pozoruhodně krásné, jindy mysticky tajuplné sochy a instalace vždy zkoumají spletité vztahy mezi lidstvem, náboženstvím, vědou, politikou a přírodou.

http://robynmoody.ca/newwebsite/bio/

 

Podporuje

  • GHMP