Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

White Circle

19 - 24 hod.

O projektu

Německý nahrávací label oslavil loni své 20. výročí a právě k té příležitosti vytvořil projekt White Circle. Jedná se o akusticko-architektonický prostor koncipovaný jako audiovizuální instalace. Raster-Noton vyzval čtyři umělce, aby k tomuto projektu přispěli svou tvorbou a složili k němu speciální hudební kompozici. Alva Noto, Byetone, Frank Bretschneider i Kangding Ray tuto výzvu přijali.

Každá ze čtyř hudebních složek se od ostatních liší a odráží tak individuální projev jednotlivých umělců. Všechny ale stojí na principu ambientní hudby, která se snaží jak akustický prostor, tak jeho zrakové podněty, doslova zhmotnit.

White Circle je koncipovaný pro takzvaný Klangdom, který vyvinulo německé Centrum pro umění a média. Tento speciální prostor je tvořený množstvím pohyblivých reproduktorů, díky nimž se samotný zvuk stává až prostorovým zážitkem.

Zažijte SIGNAL festival jinak

Díky spolupráci se společností Cisco vám můžeme ukázat SIGNAL festival jinak. Po stažení aplikace SIGNAL festivalu si prohlédnete instalace v Dupu39, U Stýblů a v Colloredo‑Mansfeldském paláci ze všech možných úhlů. V Klementinu si navíc můžete otevřít stream ze všech těchto tří lokalit galerijní zóny.

O umělci

Německý hudební label Raster-Noton zastupuje umělce z celého světa a rozhodně se neomezuje na vydávání hudebních nahrávek. V rámci svých aktivit publikuje knihy, pořádá různé akce a vytváří audiovizuální performance a umělecké instalace zaměřené na nová média. Není žádným překvapením, že v nich velkou roli hraje právě zvuková složka, doplněná o podmanivou podívanou v podobě video projekcí a světelných show.

www.raster-media.net

Podporuje

  • Divadlo X10