Raster-Noton (DE) → White Circle

O projektu

Německý nahrávací label oslavil loni své 20. výročí a právě k té příležitosti vytvořil projekt White Circle. Jedná se o akusticko-architektonický prostor koncipovaný jako audiovizuální instalace. Raster-Noton vyzval čtyři umělce, aby k tomuto projektu přispěli svou tvorbou a složili k němu speciální hudební kompozici. Alva Noto, Byetone, Frank Bretschneider i Kangding Ray tuto výzvu přijali.

Každá ze čtyř hudebních složek se od ostatních liší a odráží tak individuální projev jednotlivých umělců. Všechny ale stojí na principu ambientní hudby, která se snaží jak akustický prostor, tak jeho zrakové podněty, doslova zhmotnit.

White Circle je koncipovaný pro takzvaný Klangdom, který vyvinulo německé Centrum pro umění a média. Tento speciální prostor je tvořený množstvím pohyblivých reproduktorů, díky nimž se samotný zvuk stává až prostorovým zážitkem.

Zažijte SIGNAL festival jinak

Díky spolupráci se společností Cisco vám můžeme ukázat SIGNAL festival jinak. Po stažení aplikace SIGNAL festivalu si prohlédnete instalace v Dupu39, U Stýblů a v Colloredo‑Mansfeldském paláci ze všech možných úhlů. V Klementinu si navíc můžete otevřít stream ze všech těchto tří lokalit galerijní zóny.

O umělci

Německý hudební label Raster-Noton zastupuje umělce z celého světa a rozhodně se neomezuje na vydávání hudebních nahrávek. V rámci svých aktivit publikuje knihy, pořádá různé akce a vytváří audiovizuální performance a umělecké instalace zaměřené na nová média. Není žádným překvapením, že v nich velkou roli hraje právě zvuková složka, doplněná o podmanivou podívanou v podobě video projekcí a světelných show.

www.raster-media.net

Podporuje

  • Divadlo X10