×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

Jan Hladil (CZ) → QUADD

19:00 - 24:00
 • Centrum
 • Laserová instalace

O projektu

Arcisymetrie. Superkompozice. Reflexe. Hyperrealita. 4 dimenze. 4 živly. 4 roční období. 4 skupenství vody. 4 světové strany. 4 cherubové. 4 ušlechtilé pravdy Buddhovy. 4 je číslo vesmírného řádu. Audiovizuální instalace QUADD tuto symboliku interpretuje a pomocí specifické estetiky laserového zobrazovacího systému a polopropustných zrcadel transformuje v kosmickou zkušenost. Zdánlivě nesouvisející hmota se propojuje intenzitou laserových paprsků. Projekt QUADD navazuje na dílo Rezonátor, které Jan Hladil představil na Signal Festivalu v roce 2016.

O umělci

Jan Hladil je český vizuální umělec, který studoval grafický design a následně supermédia na pražské VŠUP pod vedením Federica Díaze. Působí jako VJ, projekční technik a videooperátor, věnuje se mappingovým projekcím, audiovizuálním instalacím a tvorbě obsahu pro label Lunchmeat, firmu Vision Factory a Signal Productions. Jako autor spolupracuje s Laternou magikou na Nové scéně Národního divadla. Ve své volné tvorbě se zaměřuje na interpretaci sociokulturních ale i fyzikálních procesů, které specifickým vizuálním ztvárněním převádí do uměleckého způsobu poznání. Svá díla představil například v Národní galerii, Centru současného umění DOX, Galerii hlavního města Prahy a Chemistry Gallery.

Podporuje

 • Patron instalace

  PlayStation

 • Partner instalace

  Reflex

 • Za podpory

  Národní divadlo

 • Za podpory

  6thD