Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

Onionlab (SP) → Superar

19:00 → 24:00, intervaly: 15 minut
 • 1 Holešovice
 • 3D projekce

O projektu

Nic už nebude jako dřív. Světová pandemie změnila život člověka na planetě Zemi. Jak ale s takovou zkušeností naložíme? Co uděláme jinak? Poučíme se a budeme se starat více o sebe, své okolí, svou přírodu, svou planetu? Imerzivní instalace Superar zkoumá reakci a reflexi publika. Čas na změnu nastal právě teď. Ještě není pozdě začít se chovat jinak. Respektovat životní prostředí, zvířata, ostatní. Koronavirus přinesl zdravotní krizi. Klimatická situace se však zlepšila. Kontaminace vody je menší, kvalita vzduchu lepší, zvířata se začala vracet do míst, která kvůli člověku dávno opustila. Naše společnost je posedlá neustálou přemrštěnou produkcí a spotřebou. Co se ale změnilo, když jsme byli nuceni zůstat doma? Pracovali jsme z domova, nevyužívali jsme masovou dopravu, nové technologie jsme používali pro komunikaci s vnějším světem více než kdy dříve. Stali jsme se šetrnější. Zastavili jsme se. Plan B kráčí cestou harmonie a synergické rovnováhy. Koexistence člověka a přírody je hlavním principem budoucího života. Instalace pracuje se světlem a videem jakožto hlavními tvůrčími principy. Zatímco světlo představuje veškeré poškození životního prostředí, video znamená Zemi, přírodu a lidi samotné. Superar je velkolepá projekce, která návštěvníka okamžitě vtáhne a jen tak nepustí. Nic už nebude jako dřív. Ani vy, když vystoupíte z magických světelných kulis Průmyslového paláce.

O umělci

Onionlab je audiovizuální studio, které se zaměřuje na produkci uměleckých děl a instalací souvisejících s technologiemi, uměním a designem. Studio patří k naprostým světovým průkopníkům v oblasti videomappingu. Mezi nejznámější projekty patří jejich realizace pro LUSH, Sonar +D, Sala 5, Expo Yeosu 2012 nebo Towards Biology.

 • Patron instalace

  Staropramen

 • Partner instalace

  Robe

 • Za podpory

  Výstaviště Praha