Pro Signal, jaký je

S pátým rokem spolupráce Signal Festivalu a pojišťovny Kooperativa přichází změna.

Společně se zaměříme na vaše bezpečí a pohodlí na festivalu. K tomu jsme vytvořili užitečné rady a doporučení, jak si Signal co nejlépe a bezpečně užít. Během festivalového dění se o vás postarají vyškolení Koordinátoři, které poznáte podle reflexních bund se specifickým symbolem. Tento symbol znázorňuje světlo, laser nebo také asterisk a bude vás provázet celým festivalem. Užijte si Signal Festival bezpečně a pohodlně.

SYMBOL BEZPEČNOSTI A POHODLÍ

Vryjte si ho do paměti

Tento symbol vyjadřující bezpečnost a pohodlí uvidíte před a během festivalu skoro všude. Je nositelem praktických informací o festivalu, ale i rad pro případ nepříjemností. Naši Koordinátoři označeni tímto symbolem jsou vám nápomocni prakticky v jakémkoliv případě.

Potřebujete najít cestu? Zorientovat se v programu? Udělalo se vám nevolno? Nemůžete najít svého psa? Nevíte v kolik hodin začíná videomapping na náměstí Míru?

Hledejte symbol bezpečnosti, který se během festivalu bude objevovat na bundách Koordinátorů, na informačních totemech, v aplikaci… Jednoduše tak poznáte, kde najdete pomoc či informace.

SIGNALISTA

Koordinátor

Na Signalisty Koordinátory ve žlutých reflexních bundách se symbolem bezpečnosti natrefíte kolem instalací a v ulicích. Ať už je potkáte kdekoliv, pomůžou vám. Dbají totiž na bezpečnost nás všech.

Ať už hledáte cestu k videomappingu, program, psa nebo peněženku, poohlédněte se po žluté reflexní bundě se symbolem bezpečnosti festivalu a váš problém je z půlky vyřešen.

Pokud budete potřebovat vědět cokoliv ohledně festivalu, tito Koordinátoři jsou ti praví, kterých se můžete zeptat a oni buď budou znát odpověď na vaši otázku nebo vám odpověď zjistí. Obrátit se na ně můžete i v případě zdravotních či jiných komplikací.

Pokud právě nemůžete žádného z nich najít a máte otázky k programu, zkuste naši appku, webové stránky nebo festivalový totem. Ten slouží jako velká informační plocha, na které si přečtete zásadní festivalové informace. Totemy se nachází na třech nejrušnějších místech letošního Signal Festivalu. Jde o náměstí Míru, náměstí Václava HavlaČechovo náměstí.

KDY NA FESTIVAL

Kdo pozdě chodí, prošvihne festival

Signal Festival se letos koná od čtvrtka 13. do neděle 16. října. Neodkládejte svou návštěvu, neboť letošní instalace už za rok jednoduše neuvidíte. Některé instalace navíc musí mít omezenou kapacitu.

Letošní festival probíhá během čtyř říjnových dnů. Každý den můžete navštívit 15 uměleckých instalací a videomappingů, z nichž 6 instalací je zpoplatněno. Zakoupením lístku Signal Plus nebo Signal VIP podpoříte umělce, kteří vystavují na festivalu a zároveň tak podpoříte konání dalšího festivalového ročníku.

Pokud chcete vyrazit na festival s dětmi a uvítáte tak klidnější čas, doporučíme vám jednoznačně neděli, kdy bývá Signal volnější.
Máte málo času a chcete stihnout to nejlepší? Určitě se zastavte na videomapping na náměstí Míru, instalaci Refika Anadola v CAMPu nebo instalaci Maxima Velčovského na Mariánském náměstí.

Na Signal vám doporučujeme vyrazit s plně nabitým telefonem i fotoaparátem, ať si tu unikátní podívanou můžete zaznamenat.

APPKA, WEB & TOTEMY

Přehledná orientace na festivalu

Pokud bloudíte, podívejte se na naše webové stránky nebo do aplikace. Informace a navigaci kudy na další instalaci najdete také na festivalových totemech, které pro vás umísťujeme na zvlášť rušná místa a křižovatky.

Signal Festival nikdy není stejný. Každý rok hledáme pro instalace nová místa a tvoříme nové trasy. Doporučujeme si program předem nastudovat na našich stránkách www.signalfestival.com nebo si nainstalovat aplikaci Signal Festival, kterou najdete na App Storu nebo v Google Play.

Jste už na festivalu a program jste předem nečetli? Nevadí, s chytrým telefonem a appkou můžete všechno v pohodě zvládnout. Dávejte jen pozor, abyste do něj nekoukali při přecházení silnice. O radu můžete požádat i naše Koordinátory, které potkáte ve žlutých reflexních bundách poblíž instalací.

Nevidíte Koordinátory nikde ve vašem okolí a telefon máte vybitý? Pak se podívejte po jednom z festivalových totemů, které jsou umístěny na náměstí Míru, náměstí Václava Havla a na Čechově náměstí. Na totemech najdete všechny informace, které vám pomohou s orientací v letošním festivalovém programu.

Aplikace Signal Festival

OBLEČTE SE

Doporučený dress code festivalu

Podívejte se doma na předpověď počasí a oblečte se podle ní. Nezapomeňte, že se festival odehrává převážně venku a že vrstva oblečení navíc se po setmění vždycky hodí.

Vzhledem k tomu, že Signal probíhá po setmění, je dobré myslet na to, co máte na sobě, a ideálně přidat i nějaké reflexní prvky, ať jste dobře vidět. Také doporučujeme kvalitní obuv. Při chůzi po nedokonale osvětlených chodnících mezi instalacemi to určitě oceníte.

Festival se koná v podzimním období, tak je lepší vzít vrstvu oblečení navíc.

Bude-li pršet, doporučujeme vytáhnout raději pláštěnky než deštníky. Divákům za vámi tak určitě umožníte lepší výhled a navíc pláštěnku potom jednoduše sbalíte do kapsy či batohu. Menší batoh se vám také lépe ponese a zároveň nebude na obtíž ostatním při sledování umělecké instalace.

HLEDEJTE ZEBRY

Bezpečně mezi instalacemi

Sledujte veškerou dopravu a využívejte reflexní samolepky, díky kterým budete lépe vidět. Tyto samolepky vám rádi předají naši Koordinátoři. Přecházejte vždy jen po přechodech, dívejte se kolem sebe a hlavně nezapomeňte, že tramvaj má vždy přednost.

Přestože budou na festivalu Koordinátoři, mějte na paměti, že se celý festival odehrává ve městě s běžným provozem. Při pohybu na festivalu i vy myslete na svou bezpečnost a mezi jednotlivými instalacemi nepospíchejte, dodržujte pravidla silničního provozudívejte se kolem sebe.

Sluchátka jsou skvělá věc, ale ne při přecházení ulice.

S viditelností ve tmě vám pomůžou reflexní prvky na oblečení. Pokud takové oblečení nemáte, vezměte si reflexní samolepky se symbolem bezpečnosti od našich Koordinátorů.

Prosíme o respektování pokynů našich Koordinátorů.

MEZI DIVÁKY

Jak se chovat v davu a na co myslet

Během festivalu se může stát, že se připletete do davu. Pokud se v něm necítíte dobře, držte se na kraji, obklopte se přáteli a nikam se nežeňte. Neděle, poslední den festivalu, bývá také všeobecně klidnější než třeba pátek.

Za posledních 9 let jsme v naší “galerii v ulicích Prahy” přivítali více než 3 miliony diváků a v letošním 10. ročníku očekáváme zase o pár stovek lidí víc než loni.

Nezapomínejte, že všichni kolem vás jsou lidé jako vy a proto se vždy chovejte ohleduplně a společný zážitek si nekažme. Myslete na to i při odchodech z instalací, kdy se, stejně jako všichni ostatní, chcete co nejrychleji vydat dál. Když vydržíte o chvilku déle, nebudete se muset tlačit v davu.

Instalace jsou koncipovány tak, aby na ně bylo vidět z co nejvíce možných míst a úhlů, takže není nutné prodírat se davem.

Vidíte, že někdo z návštěvníků potřebuje pomoc? Vyhledejte nejbližšího Koordinátora, případně rovnou volejte známé číslo 155.

PRVNÍ POMOC

Jak se chovat v případě potíží

Pokud vám není dobře a cítíte, že si nezvládnete zavolat pomoc, zastavte prvního člověka, kterého vidíte a o pomoc požádejte. Některé naše instalace nejsou vhodné například pro epileptiky nebo osoby trpící světloplachostí.

Signal je festival digitální a kreativní kultury. Kouzlíme nečekané zážitky, nové pocity a emoce, nicméně naše tělo nemusí vizuální umění vždy dobře vstřebat.

Pokud se vám udělá nevolno, požádejte nejbližšího Koordinátora či návštěvníka, aby vás přesunul do bezpečí nebo zavolal pomoc. Nevidíte-li v blízkosti nikoho, volejte rovnou 155.

ZTRÁTY A NÁLEZY

Našli jste peněženku, psa nebo dítě?

Pokud jste našli něco, co není vaše nebo naopak něco svého ztratili, obraťte se na naše Koordinátory. Ti vám rádi pomohou ztracenou věc dostat do správných rukou. Jdete-li na festival s dětmi, dejte jim do kapsy nebo na krk kartičku s vaším kontaktem.

Na větších akcích se někdy stává, že se se svou skupinou poztrácíte. Pokud jste tedy během festivalu ztratili světlo svého života, najděte nejbližšího Koordinátora, který vám rád pomůže tento problém řešit.

Postrádáte-li nějaký hmotný statek typu peněženka, batoh nebo brýle, napište na info@signalfestival.com s popisem a my vám odpovíme, zda je u nás. Ideálně si s sebou na festival neberte nic cenného, předejdete tak zbytečným komplikacím.

Z toho vyplývá, že pokud najdete něco nebo někoho, kdo k vám nepatří, obraťte se na Koordinátory, kteří vám poradí nebo rovnou volejte 158.

UDRŽITELNOST

Ohleduplně k festivalu i k prostředí

Myslete na to, že chceme ulice a náměstí používat i po Signalu. Při cestách za instalacemi v parku choďte jen po vyznačených trasách, aby nám zůstala místa instalací krásná i po něm. Během celého festivalu vše poctivě třídíme a vás prosíme o totéž.

Při pohybu po městě během festivalu buďte ohleduplní vůči okolní přírodě i lidem, kteří v místech žijí.

Cílem naší odpadkové politiky je to, abychom během i po festivalu měli stejně čisté město jako před ním. Po celém městě jsou kontejnery na tříděný odpad. Pokud můžete, dávejte plasty, papíry a ostatní recyklovatelný odpad do nich. Na ostatní odpad používejte jen koše a popelnice k tomu určené. Nedopalky z cigaret neodhazujte kolem sebe, ale do odpadkových košů.

Festival probíhá v obydlených částech města, takže při svých projevech nezapomeňte, že procházíte kolem domovů jiných lidí, z nichž někteří mohou už i spát.

K instalacím se přibližujte jen po ohraničené území ke sledování a i když vypadají lákavě, nedotýkejte se jich, nerozebírejte nám je a neodnášejte si je domů. Mohli byste způsobit zranění nejen instalaci, ale i sobě. Chovejte se prostě tak, jako byste byli v galerii akorát v ulicích.

Nemusíte mít ani obavy, že jsou instalace energeticky náročné. Za celý festival využijeme asi tolik energie, kolik spotřebuje 26 rychlovarných konvic za týden. Odebíráme navíc zelenou energii a každý rok zvyšujeme počet energeticky nezávislých a udržitelných instalací.