Aktuálně

Nová aplikace je venku!

Stáhněte si festivalovou aplikaci a mějte mapu, program i všechny potřebné informace vždy po ruce! Navíc s ní zažijte náš zbrusu nový projekt Signal AR. Na nic nečekejte a vyražte do Karlína objevovat unikátní instalace skryté v rozšířené realitě.

Ke stažení na App StoreGoogle Play.

Téma festivalu

Plan C

Žijeme na přelomu. Včerejší informace jsou dnešní archeologií. Vše se neustále mění. Měli jsme Plan B. Skrze umění jsme chtěli otevřít diskuzi o stavu naší planety. Kladli jsme si otázky, jak pomoci životnímu prostředí. Jak být lepší. Festival a umělci míní, život mění. Pandemie zákeřné nemoci COVID-19 zasáhla celý svět. Museli jsme reagovat, hledat nová řešení. Dívat se za roh a zkoušet nové postupy. Mnohé jsme se cestou ale naučili a připomněli jsme si základní neměnné hodnoty. Abychom byli odolní, musíme pečovat o sebe samé, o svá přátelství, své rodiny, společnost, kulturu a krajinu. Zdravější prostředí a psychická pohoda pomohou našemu fyzickému zdraví.

Všichni se těšíme, až se věci zase vrátí do normálu. Co je ale normál? Chovat se stejně jako dříve? Jako by se nic nestalo? Nic takového není možné. Nejistota je novým tvůrčím principem. Nasloucháme vědě, učíme se novým technologiím. Neustále se rozvíjíme. Hledáme cestu, jak v této komplikované době bezpečně prezentovat umění široké veřejnosti. Zkoušíme možnosti augmentované neboli rozšířené reality a přinášíme umělecký program v průběhu celého roku. Nechceme totiž sdílet pouze omamný vizuální zážitek, ale společné hodnoty, které jsou pro nás nesmírně důležité.

Potřebujeme nový plán. Ohleduplný, šetrný, udržitelný pro naši planetu, společnost a životní prostředí. Plán, který dokáže vybrat zatáčky nepříznivých okolností a umí se přizpůsobit. Signal Festival letos přináší Plan C. Věnovat se bude environmentálním tématům stejně jako tvůrčí reakci na pandemii. Jsme připraveni na cokoliv. Přijďte se podívat na Signal Festival 2021 od 14. do 17. října v ulicích Prahy.