×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Německé velvyslanectví v záři ukrajinských barev? Už jen dnes!

24. 2. 2023 → Out of Signal

Jak jistě víte, aktivity Signalu se netočí pouze kolem říjnového festivalu. Je nám ctí, že jsme tentokrát mohli spojit síly s Německým velvyslanectvím v Praze, jehož sídlo jsme rozzářili do žluto-modrých barev přesně rok od ruského útoku na Ukrajinu. 

© Velvyslanectví SRN v Praze / Václav Bacovský

Tímto symbolickým gestem chceme společně poukázat na důležitost hodnot jako je svoboda, demokracie, lidská práva a zároveň uctít vůli a statečnost Ukrajinců. Dílo je také vyjádřením podpory, ať už politické, finanční, humanitární nebo vojenské, kterou bude nadále Spolková republika Německo poskytovat, dokud ji bude Ukrajina potřebovat. Zároveň chce velvyslanectví tímto způsobem poděkovat všem Čechům za jejich pomoc v nelehké době. Ať už ve formě přijetí velkého počtu uprchlíků, vojenských či politických aktivit. 

Stále máte šanci výsledek naší spolupráce vidět a symbolicky tak podpořit Ukrajinu. Sídlo velvyslanectví, historický Lobkovický palác na pražské Malé Straně, bude i dnes od soumraku do svítání zářit v ukrajinských národních barvách.