×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Pomáhejte na Signal Festivalu pohybem s Nadací ČEZ

27. 9. 2022 → Signal 2022

Víte, že kromě dechberoucích instalací jsme si pro vás letos přichystali i řadu doprovodných aktivit? Jednou z nich je naše premiérová spolupráce s Nadací ČEZ, kterou bychom vám chtěli představit.

Signal totiž není jen o prezentaci současného umění. Důležitým pilířem našeho festivalu je také snaha upozorňovat na palčivá témata, stejně tak chceme našimi aktivitami probouzet ve společnosti solidaritu, vzájemnou podporu a vstřícnost. 

Proto jsme letos spojili síly s Nadací ČEZ a v rámci iniciativy Pomáhejte pohybem jsme se rozhodli podpořit projekt Pražského spolku ochránců zvířat

Zapojte se i vy! Je to jednoduché, stačí si stáhnout mobilní aplikaci a svým pohybem, například po festivalových trasách, budete přispívat na vybraný projekt.

O SPOLKU

Posláním spolku, který u nás působí již od roku 1991, je ochrana zvířat, zejména péče o opuštěná, poraněná, nemocná a týraná zvířata – zejména kočky. Ročně se spolku daří zachránit několik stovek bezprizorních koček, kterým po odchytu zabezpečuje veterinární ošetření.

O VYBRANÉM PROJEKTU

Naším cílem je s vaší pomocí vybrat 80 000 Kč na podporu aktivit spolku. Kromě dobrého pocitu ze záchrany kočičích životů a radosti lidí, u kterých najdou tito nalezenci nový domov, vnikají spolku i vysoké náklady na péči o zdraví těchto zvířecích sirotků. 

Ať už je to veterinární péče (odčervení, očkování), léky, krmivo, stelivo nebo doprava, tyto náklady dosahují zhruba 1 000 Kč na jedno kotě. Pokud se nám podaří společně vybrat cílovou částku, podpoříme tak nový start pro 80 kočičích nalezenců.

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

I procházkou po festivalových trasách můžete podpořit kočičí sirotky. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci EPP Pomáhejte pohybem pro iOS nebo Android. Následně zvolíte způsob, jak se pohybujete a voilà – svou aktivitou a energií začnete sbírat body. Po dokončení aktivity zbývá jediné – vybrat projekt, který chcete podpořit. V našem případě to bude projekt Pomoc kočičím sirotkům, který Skupina ČEZ následně prostřednictvím Nadace ČEZ finančně podpoří.

 

Body můžete sbírat se startem festivalu, tedy od čtvrtka 13. října, dokud nebude dosažena cílová částka. Projekt lze podpořit i mimo festival – ať už běháte, jezdíte na kole, nebo chodíte na procházky.