← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Představujeme vizuální identitu letošního ročníku! Vznikla pod rukama Jana Brože, Jana Nováka a AI.

26. 7. 2023 → Signal 2023

Jedenáctý ročník Signal Festivalu klepe na dveře, a proto bychom vám rádi představili letošní téma festivalu a s ním spojenou vizuální identitu. Festival se uskuteční 12.-15. října v ulicích Prahy. 

Ekosystémy 01: Průzkum

Vydejte se s námi na průzkum! Téma letošního ročníku jsou Ekosystémy a jejich průzkum, během kterého se společně s námi setkáte s umělou inteligencí, přírodními živly, architektonickým řádem, matematikou, biologií, poetikou, dramatem i hrou. 

Jan Brož & Jan Novák

Zpracování vizuální identity se již počtvrté ujalo duo grafických designérů Jan Brož a Jan Novák, kteří stojí za vizuálním zpracováním Plánu B, Plánu C a jubilejním 10. ročníkem Signal X. Tentokrát si na pomoc vzali umělou inteligenci a vytvořili tak unikátní vizuální identitu, která je hravá, barevná a pestrá.

Jan Brož je grafický designér, spolupracuje s kulturními institucemi, je například autorem prostorového a grafického řešení stálých expozic Architektura všem a Konec černobílé doby v Národní galerii v Praze. Mezi lety 2015–2021 byl Art Directorem Centra pro současné umění Futura. Podílel se také na výstavě Květinová unie při příležitosti českého předsednictví v Radě EU.

Jan Novák je typograf, spolupracoval s Filipem Krausem na vizuálním stylu kulturního centra MeetFactory a se skupinou Okolo na písmu pro jejich výroční časopis. V roce 2023 Jan spoluzaložil mezinárodní písmolijnu AllCaps, která vydává projekty písem založené na výzkumu. Pro Signal Festival vytvořil písmo San Sebastian, se kterým se můžete setkat na všech propagačních materiálech festivalu.

Jan Brož, Jan Novák a AI.
Jan Brož, Jan Novák a AI
Jan Brož, Jan Novák a AI