← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Signal Calling 2019 zná svého vítěze

3. 5. 2019 → Signal Calling

Podpora mladého českého umění je pro nás zásadní, a proto jsme již potřetí vyhlásili grantovou otevřenou výzvu Signal Calling. Porota složená ze zástupců umělecké rady Signal Festivalu a PrusaLabu — letošního spolupořadatele opencallu, vybírala z devatenácti projektů. Hodnotila se kvalita, nápad, originalita i technické zpracování projektů.

A vítězem se stává …

….. dvojice mladých architektů Petr VacekAdam Cigler! Spojilo je studium na liberecké fakultě umění a architektury a společné nadšení pro vesmír, vědu a pokročilé technologie. Heslo design — code — make vystihuje jejich fascinaci kombinací tvůrčího uměleckého procesu a pokročilých technologií.

Na Signal Festivalu představí svůj projekt Reflexis. Tento sci-fi objekt, skládající se z pohyblivých zrcadel pohlcuje a morfuje divákův odraz dle svého vlastního scénáře. Návštěvník, který se stává součástí instalace, tak dostává prostor k reflexi nad sebou samým, společností i minulostí.

Vítězům gratulujeme a budeme se těšit na realizaci jejich instalace. Tu budete moci vidět i vy na vlastní oči — od 10. do 13. října 2019 v rámci hlavního programu Signal Festivalu.

Světlu, umění a technologiím zdar!