×
Aktuálně

Vyhlašujeme Signal Calling 2023

Chcete představit svojí tvorbu v rámci hlavního programu 11. ročníku Signal Festivalu, který proběhne od 12. do 15. října? Tak neváhejte a přihlaste se do open callu, který pořádáme společně s kreativní dílnou PrusaLab. Deadline pro zaslání přihlášek je 31.3.2023.

Bližší informace najdete zde.

← Zpět na aktuality
← Zpět na aktuality

Vyhlašujeme Signal Calling 2022. Přihlaste se!

9. 2. 2022 → Signal Calling

Vyhlašujeme výzvu pro kreativce a inovátory. Vítězná instalace se představí na 10. ročníku Signal Festivalu letos v říjnu.

Otevřenou výzvu Signal Calling pořádáme již čtvrtým rokem ve spolupráci s kreativní dílnou PrusaLab, která poskytuje zázemí, technologie a především zkušené mistry potřebné pro realizaci instalace. Vítězná audiovizuální instalace se představí během čtyř podzimních festivalových dní od 6. do 9. října 2022 návštěvníkům Signal Festivalu. Tématem otevřené výzvy je oslava vědecko-technologického pokroku.

V rámci otevřené výzvy vznikla například oblíbená kinetická socha Reflexe Adama Ciglera a Petra Vacka (Signal Calling 2019). Na celý proces jejího vzniku se můžete podívat v tomto videu. Reflexe se představila i návštěvníkům digitálního festivalu Constellations de Metz ve Francii a vzešlo z ní dílo Fluidum prezentované na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

Foto: Ray Baseley, Constellations de Metz
Foto: Ray Baseley, Constellations de Metz

Instalace Živý les (Signal Calling 2021) od umělkyně a multidisciplinární designérky Kateřiny Blahutové, která zpracovávala s důmyslnou hravostí a zábavnou interaktivní formou vážné aktuální téma kůrovcové kalamity, zase byla k vidění na výstavě Let’s Fly Exhibition v Římě nebo v islandském Reykjavíku či Seyðisfjörður. Signal Calling s Prusalab je naše srdcovka. Chcete mít instalaci na Signalu a připravovat ji v dílně u Průšů? Přihlaste se, řekněte o tom svým známým a hlavně se na Vás těšíme na Signal Festivalu 2022. 

Foto: Tomáš Slavík, Signal Festival 2021

Více informací najdete na www.signalfestival.com/signal-calling-2022.