Aktuálně

Signal Festival v říjnu nebude. Brzy oznámíme Plan B.

Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který nám sdělil, že nebudeme schopni festival letos uskutečnit. Ne tak, jak ho znáte.

Do poslední chvíle jsme doufali. Celý tým se neustále přizpůsoboval novým opatřením a každý náš krok jsme už několik týdnů konzultovali s epidemiology. Chtěli jsme udělat všechno pro to, aby festival proběhl hladce a aby na něm všichni byli v bezpečí. Zdraví nás všech bylo a je tou nejvyšší prioritou. A jak jsme vám už dříve říkali, nejsme hazardéři a nedovolíme si zbytečně riskovat.

Co teď, co dál? Pořád vidíme světlo na konci tunelu. Nevíme, jestli bude svítit ještě letos nebo až příští rok. Jedním jsme si ale jistí. I když nás teď pohltila tma, co nejdřív zase rozsvítíme ✹

Pokud jste si zakoupili Signal Pass na letošní ročník, budeme rádi, když nás podpoříte a vstupenku si necháte. Pokud budete chtít vstupné vrátit, obraťte se prosím na GoOut do 15.10.2020. Děkujeme. 

Aktuálně

Letos jdeme na #signalsrouskou

Hygienická opatření připravuje tým Signalu Festivalu dle platných vyhlášek a vládních opatření ve spolupráci s bezpečnostními odborníky a epidemiology.

Více najdete na signalfestival.com/zdraví.

Stáhněte si eRoušku na erouska.cz/ke-stazeni. Chráním sebe, chráním tebe!
S aplikací eRouška pomůžete zastavit šíření COVID-19.

Karlův hlídač

O projektu

Instalace Karlův hlídač je jakýmsi volným pokračováním projektu Noční hlídač z roku 2000, který byl tehdy instalován na Goethe institutu v Praze. Zasazením projekce velké plastické bulvy pohybujícího se oka pod gotický oblouk mosteckých věží vzniká absurdní, mírně zneklidňující pohled na jednu z nejzásadnějších památek hlavního města Prahy. Kontext historické architektury a současného vizuálního uchopení detailu lidského oka by měl působit kontrastně a v souladu zároveň. Věže jsou dvě a oči jsou také dvě.

O umělci

/CZ/

Od roku 1988 se střídavě věnuje hudbě a výtvarnému umění. Je absolventem AVU a v současné době pracuje v oborech socha, instalace, scénografie, performance a video. Má za sebou celou řadu prestižních projektů: instalaci Noční hlídač pro pražský Goethe Institut, audiovizuální instalaci 4 elementy pro České muzeum hudby či objekt Kapkostroj, který byl součástí projektu Zahrada představ v českém pavilonu na EXPU 2005. Společně s Petrem Niklem a dalšími umělci vytváří sérii interaktivních výstav: Hnízda her, Orbis Pictus, Labyrint světla, Leporelohra nebo Play. Působí také ve skupině Tata Bojs jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník, scénograf a producent.