Připoj se!

O projektu

Budova Nové scény ND ožila v rámci prvního ročníku mezinárodního SIGNAL festivalu večerní videoprojekcí na skleněnou fasádu z dílny 3dsense. Na výsledné podobě této nezávazné sociálně-vizuální interaktivní hry se mohl podílet každý příchozí a kolemjdoucí. Organicky se modulující geometrické struktury promítané na fasádu reflektovaly počet a pohyby osob ve vytyčeném prostoru na piazettě a vybízely tak k vzájemné pohybové spolupráci.

O umělci

3dsense je kreativní studio. Jeho tým tvoří umělci a programátoři, kteří propojují umění a moderní technologie. Jejich tvorba zahrnuje světelné instalace, velkoformátové projekce, videomappingové show, muzejní expozice, scénografii a VR&AR aplikace.

3dsense se pravidelně účastní mezinárodních světelných festivalů. Mezi jejich poslední projekty patří hororová instalace The Colour Out of Space na festivalu Lux Helsinki nebo velkoformátová instalace IRIS v rámci White Night festivalu v Melbourne a Ballaratu. Kromě výše uvedeného pak také v Česku interaktivní videomapping k slavnostnímu znovuotevření Státní opery, světelnou instalaci 17. listopadu na Národní třídě nebo výstavu Sluneční králové v Národním muzeu.