Aktuálně

Nová aplikace je venku!

Stáhněte si festivalovou aplikaci a mějte mapu, program i všechny potřebné informace vždy po ruce! Navíc s ní zažijte náš zbrusu nový projekt Signal AR. Na nic nečekejte a vyražte do Karlína objevovat unikátní instalace skryté v rozšířené realitě.

Ke stažení na App StoreGoogle Play.

Velké spectrum

O projektu

Velké spectrum je inspirováno duhou a jejím spektrálním efektem. Pomalu rotující skleněné hranoly rozkládají bílý paprsek na všechny barvy duhy. Stíny diváků se v tomto zvětšeném experimentu stávají součástí spektra. Autor této světelné instalace ji komentuje takto: „Můžete přistoupit k duze, ale tentokrát vám neunikne. Dochází k míchání, sčítání a odečítání barev. Světlo je vše, co vidíme, nic víc. Světlo má v sobě veškeré informace.“

O umělci

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého a belgické Blumm Prize Richard Loskot ve svých instalacích vytváří novodobá technologická zátiší a subtilní prostorové kompozice. Na letošním SIGNAL festivalu se představuje se studiem UAII, volného uskupení umělců, architektů a designérů, které se orientuje na experimentální prostorovou tvorbu. Pro jejich práci je nejdůležitější holistický přístup k navrhování a práce s technologiemi, ale i s přirozeným reálným světem.