Jan Šíma (CZ) → KAREL IV.

O projektu

Unikátní sférická kupole SIGNAL Dome nabízí speciální 360° projekci, která své diváky zaručeně vtáhne do děje.

Jan Šíma si pro SIGNAL festival 2016 připravil sférické představení určené především dětem, které se v obří kupoli SIGNAL dómu ocitnou uprostřed českých dějin.

Nový školní rok sice začal teprve nedávno, některým malým žákům se ale možná už stýská po prázdninách. Jedním z nich je i Filip, který radši než do školy, chodí za školu. Vše se změní po jeho tajemném setkání s někým, kdo vypadá jako nejslavnější český král. Jak by se ale Karel IV. mohl objevit v Praze 21. století? A pokud to není on, jak by mohl vědět všechny detaily o stavbě Karlova mostu, založení Karlovy univerzity, i jeho době?

O umělci

Jan Šíma studoval na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové, kde se zabýval ilustrací, grafikou, videem, animací a videomappingem. Sám jako důležitý mezník ve svém uměleckém vývoji považuje dětství v 80. a 90. letech, jejichž dnes už kultovní estetika i dobový technologický vývoj měly nesporně vliv na celou generaci umělců, následně pak studium u akad. mal. Pavla Dvorského na SŠUŘ v Brně. V umění se přes kresbu a grafiku postupne dostal k 2D a 3D animacím, tvorbě videí a experiental designu. Věnuje se videím, 2D i 3D animacím. V současné době je součastí labelu The Macula, spolupracuje s Českou televizí a věnuje se vlastní tvorbě.