Tigrelab (ES) → MUTIS / 2016

O projektu

Projekt MUTIS vznikl jako pocta španělskému výzkumníkovi, botanikovi a matematikovi José Celestinu Mutisovi. V jeho duchu instalace představuje sbírku osmi neznámých živočišných druhů, které byly na rozdíl od těch, které známe, vytvořeny pohybem, objemem a zvukem. Osm živočišných druhů je výsledkem spolupráce kreativního studia Tigrelab s osmi přizvanými zvukovými designéry a studii.

Skrze vědcův fiktivní zápisník zprostředkovává MUTIS návštěvníkům audiovizuální zážitek spojený s architekturou neznámé cizí planety. Na tu byli diváci vysláni, aby zjistili, že na ní všechno funguje úplně jinak.

O umělci

Jádro barcelonského studia Tigrelab tvoří Javier Pinto, Mathieu Felix a Federico Gonzalez. Zabývají se 2D i 3D animacemi, audiovizuální tvorbou i videomappingem. Jejich největší a zároveň nejoblíbenější specialitou jsou interaktivní projekty, ve kterých se spojují kvality grafického designu a filmu. Sami říkají, že jejich receptem na silné zážitky je experimentování, propojování různých elementů, ale také třeba poučování z vlastních chyb.

Své projekty už studio Tigrelab převedlo mimo jiné na ve Španělsku, Spojených arabských emirátech, Turecku, New Yorku nebo v Kalifornii.