Daniel Rossa (DE) → POINT LINE SURFACE SOLID / 2016

O projektu

Projekt čtyř projekcí pro čtyři architektonické klenoty v různých částech světa přišel i do Prahy! Daniel Rossa se rozhodl vytvořit takzvané site-specific dílo na fasádě kostela sv. Ludmily. Všechny videomappingy z této série spojují čtyři základní prvky tvoření, které prozrazuje už název, a totiž bod, čára, plocha a pevná hmota. Za pomoci těchto elementů Daniel Rossa vytváří dechberoucí show, se kterou upozorňuje na jednotlivé prvky pražského kostela. Pevně se drží základů historické architektury, respektuje všechny její charakteristiky a interpretuje je skrze světelné umění.
Autor nezapomněl ani na zvukovou složku, pro kterou se nechal inspirovat právě charakterem kostela sv. Ludmily a jeho okolím.

O umělci

/Německý umělec Daniel Rossa se zabývá především grafickým designem a novými médii. Studoval na slavném Bauhausu ve Výmaru, jehož vizí je propojení umění s vědou a technologiemi. Z tohoto principu vychází i jeho vlastní tvorba, přičemž hlavním tématem je navázání nového vztahu mezi realitou a digitálním světem. Daniel Rossa se svou prací cestuje po celém světě a odborná veřejnost k ní nezůstává chladná – za svou kariéru už získal řadu ocenění.