3dsense (CZ) → EREBUS

19 - 24 hod

O projektu

Galerijní zóna

Vstupenky jsou k zakoupení online a na všech 5 lokacích Galerijní zóny (Colloredo-Mansfeldký palác, Clam-Gallasův palác, Zrcadlová kaple Klementina, Hauch Gallery, Bar/ák) ve všech festivalových dnech od 19:00 do půlnoci.

Gravitační pole černé díry je natolik silné, že za takzvaným horizontem událostí jeho působení neunikne žádná hmota ani světlo. Instalace umělecké skupiny 3dsense tematizuje vlastnosti tohoto kosmického tělesa a abstraktní formou simuluje sílu, působivost a měřítko vesmírného fenoménu. Synchronizovaná projekce, zvuk, světla a objekt se zde propojují v jeden komplexní celek zasazený do prostoru pavlačového dvora.

O umělci

3dsense je kreativní studio. Jeho tým tvoří umělci a programátoři, kteří propojují umění a moderní technologie. Jejich tvorba zahrnuje světelné instalace, velkoformátové projekce, videomappingové show, muzejní expozice, scénografii a VR&AR aplikace.

3dsense se pravidelně účastní mezinárodních světelných festivalů. Mezi jejich poslední projekty patří hororová instalace The Colour Out of Space na festivalu Lux Helsinki nebo velkoformátová instalace IRIS v rámci White Night festivalu v Melbourne a Ballaratu. Kromě výše uvedeného pak také v Česku interaktivní videomapping k slavnostnímu znovuotevření Státní opery, světelnou instalaci 17. listopadu na Národní třídě nebo výstavu Sluneční králové v Národním muzeu.

Podporuje

  • Jurys INN

  • Active 24

  • Accolade

  • Aktuálně