3dsense (CZ) → EREBUS

19 - 24 hod

O projektu

Galerijní zóna

Vstupenky jsou k zakoupení online a na všech 5 lokacích Galerijní zóny (Colloredo-Mansfeldký palác, Clam-Gallasův palác, Zrcadlová kaple Klementina, Hauch Gallery, Bar/ák) ve všech festivalových dnech od 19:00 do půlnoci.

Gravitační pole černé díry je natolik silné, že za takzvaným horizontem událostí jeho působení neunikne žádná hmota ani světlo. Instalace umělecké skupiny 3dsense tematizuje vlastnosti tohoto kosmického tělesa a abstraktní formou simuluje sílu, působivost a měřítko vesmírného fenoménu. Synchronizovaná projekce, zvuk, světla a objekt se zde propojují v jeden komplexní celek zasazený do prostoru pavlačového dvora.

O umělci

3dsense je kreativní studio propojující umění a moderní technologie. Jeho tvorba zahrnuje světelné instalace, velkoformátové projekce, videomapping, muzejní expozice, scénografii a VR&AR aplikace. Studio spolupracuje se zahraničními subjekty i městy (např. projekty Haslev, People of Lancaster či Grona Lund Stockholm) a pravidelně se účastní zahraničních festivalů (např. Lux Helsinki nebo White Night Melbourne). V České republice nedávno dokončilo interaktivní expozici pro Institut Paměti národa Brno. Mezi jeho známé projekty patří interaktivní videomapping k slavnostnímu znovuotevření Státní opery či světelná instalace k výročí třiceti let sametové revoluce.

Podporuje

  • Jurys INN

  • Active 24

  • Accolade

  • Aktuálně