Richard Loskot & UAII studio (CZ) → Nebe na Zemi

19 - 24 hod

O projektu

Galerijní zóna

Vstupenky jsou k zakoupení online a na všech 5 lokacích Galerijní zóny (Colloredo-Mansfeldský palác, Clam-Gallasův palác, Zrcadlová kaple Klementina, Hauch Gallery, Bar/ák) ve všech festivalových dnech od 19:00 do půlnoci. 

V případě, že již máte pásku do Galerijní zóny, můžete rovnou vstoupit do Clam-Gallasova paláce.

Světelná instalace ve dvoraně Clam-Gallasova paláce přenese diváky do oblak.

Inspiruje se prožitkem nočního letu nad bouřkovými mraky, vznášením se nad mohutným světelným oceánem. Světlo blesku se nese v oblacích a vytváří v nich barevné nádechy, doprovázené hlubokým zvukem.

Nebe je na zemi a diváci se oblak, která jsou vystavěna pěnou, mohou dotýkat. Světlo v něm zjevuje abstraktní hru prostorových obrazů. Zhmotňuje atmosféru světla, kterou zesilují basové tóny.

Nízké lávka přenese návštěvníka skrze mohutné objemy mraků do nebe, v němž pulzuje silná atmosféra bouřky.

O umělci

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého a belgické Blumm Prize Richard Loskot ve svých instalacích vytváří novodobá technologická zátiší a subtilní prostorové kompozice. Na letošním SIGNAL festivalu se představuje se studiem UAII, volného uskupení umělců, architektů a designérů, které se orientuje na experimentální prostorovou tvorbu. Pro jejich práci je nejdůležitější holistický přístup k navrhování a práce s technologiemi, ale i s přirozeným reálným světem.

Podporuje

  • Národní galerie v Praze