Ruestungsschmie.de (DE) → Nucleus3

19 - 23 hod

O projektu

Co očekáváme od budoucnosti? Tuto otázku si položili tvůrci videomappingu s názvem Nucleus3. Fasáda kostela sv. Ludmily je pro ně mnohem víc než pouhé malířské plátno. Místo toho si umělci z Ruestungsschmie.de berou k ruce jednotlivé architektonické prvky a s jejich pomocí vypráví příběh o minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Celá stavba se tak stává výjimečným protagonistou tohoto barvitého vyprávění.

Emocemi nabitá vizuální smršť dává každému divákovi prostor pro vlastní interpretaci toho, co se před jeho očima odehrává. A tak si i každý z nich bude moct na položenou otázku odpovědět po svém.

O umělci

Německý kreativní label Ruestungsschmie.de se specializuje na 3D imerzivní projekty a motion a media design. V roce 2010 ho založili Kristian Andresen, Michał Banisch a Philip Modest Schambelan původně jako umělecké uskupení, postupem času se ale jejich role přiblížila k digitálnímu designu a výzkumu. Label se, vzhledem k architektonickému backgroundu svých členů, často věnuje právě architektuře.

Podporuje

  • Praha 2

  • Mercedes-Benz